Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: JoySro Aracılık Hizmetleri - Altın Kurallar

 1. #1
  JoyTeam Aracı PARANORMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.Ocak.2018
  Mesajlar
  152

  JoySro Aracılık Hizmetleri - Altın Kurallar

  Değerli Oyuncularımız,  Aralık 2011'den bu yana hizmet veren ve bu alanda ' kurumsal kimlik ' kazanmış tek firma olan JoySro;

  Oyun içi ticaretlerinizde gerek dolandırılmaların, gerek yanlış anlaşılma ve mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına Resmi Aracılık Hizmetlerini bünyesinde bulundurduğu yetkili kişilerce bizzat yürütmektedir.

  Bu bağlamda yetkili aracılarımızın işlemleri hızlı,eksiksiz ve sağlıklı bir biçimde yürütebilmesi adına Aracılık hususuna ilişkin bazı kurallarımız ve aracılık esnasında sorulan Alıcı ve Satıcı tarafından cevaplanması gereken sorular bulunmaktadır.


  Öncelikli olarak aracılık temel kurallarına değinmek gerekirse;

  - Bir alıcı bir satıcı olacak şekilde trust stone'ları hazırlamış olmalıdır.

  - TL ile alışveriş yapacak oyuncular satıcıdan iban yada hesap no almış olmalıdır.

  - Alıcı kişi yeni alacağı karakter için yeni mail adresi almalıdır.

  - Her satılan karakter için bir trust stone almalıdır.İki karakter satıyorsanız toplam 4 adet trust stone.

  - Bu şartları sağlamadan aracı çağıran kişilerin işlemleri yapılmayacaktır.


  Aracılık ücreti Trust Stone'dan ibarettir, bu stone F10 da bulunur ve 50 silklik bir fiyatlandırmaya tabiidir.


  Aracılık işlem ücreti ' işlem esasına ' dayanır,

  Bu durumda;

  *Char alım satımlarında ' Char Başına ' alıcıdan ve satıcıdan 1'er trust stone alınır. Bir char satışının toplam aracılık bedeli 2 Trust Stone olup, 2-3-4 veya daha fazla char satılıyor ise, Satılan char sayısı x 2 Trust stone olarak ücretlendirme uygulanmaktadır.

  *İtem-Gold vb. eşya alım satımlarında işleme dahil olan tüm eşyalar için Alıcıdan 1 , Satıcıdan 1 toplam 2 stone alınmaktadır.

  *Karşılıklı olarak yapılan Char Takaslarında toplamda 2 charın mail değişim işlemi yapılacağı için Alıcıdan 2, Satıcıdan 2 toplam 4 trust stone alınır, ve takas işleminde Örn, PARANORMAL ve Netekim Charlarının karşılıklı olarak takası istenmesi durumunda PARANORMAL nickli Charın maili Netekim nickli Chara, Netekim nickli Charın maili de PARANORMAL nickli Chara işlenmek suretiyle işlem gerçekleştirilmektedir.


  İşlemlerin daha hızlı olabilmesi, çok sıra beklememek ve bekletmemek adına,

  -Char alıcak olan kişi mutlak suretle Yeni bir mail açmış, char ve aracılık için yapıcağı ücreti hazırlamış olmalıdır.

  -Silk veya Eşya-Gold karşılığı char satıcak kişi, işlem sonunda Silk-Eşya-Gold teslimatı için satıcağı char dışında başka bir charı da beraberinde getirmek zorundadır.,

  -TL ile olan alışverişlerde EFT saatleri dışında işlem yapılıyorsa ALICI ve SATICI bankası aynı olmak durumundadır, aksi durumda işlem yapılmaz. EFT işlemleri için hafta içi söz konusu bankaların EFT saatleri içerisinde işlem yapılması gereklidir.

  -TL ile olan işlemlerde ATM den ödeme yapılıcaksa tarafların birbirinin iletişim numaralarını almış olması, ATM işlemi olacağını aracıya belirtmesi ve olabilicek en kısa sürede ATM gidip gelmesi gerekmektedir,

  -JoySro dışında, herhangi bir X platformda bir eşyaya-karaktere karşılık yapılmak istenen takaslar güvenlik nedeniyle JoySro aracılık hizmetlerine tabii olamaz ve bu işlem joysro yetkililerince yapılmaz.

  -Aracılık hizmetleri ASLA discord, PM, Whatsapp , Facebook vb platformlar üzerinden yürütülmez. Hiçbir yetkili aracılığı bu şekilde yapmaz, Aracılık İşlemi yanlızca ALICI - SATICI - ARACI şeklinde parti kurularak yapılmakta, aracılığa dair diyalog PT Chat üzerinden yapılmaktadır. Bu şartları sağlamayan kişilere itibar etmemeniz önemle rica olunur.

  -Resmi JoySro Aracıları eşsiz olan titlelara sahiptir, bu title'lar Hazar ve Mitra sunucumuz için JoyTeam Aracı , Vesta Sunucumuz için JoySro Araci şeklinde editlenmiş olup yanlızca yetkili aracılara tahsis edilmektedir, Aracılık işlemi esnasında pt de kendisini aracı olarak tanıtan kişinin yanında bu title ın olup olmamasına dikkat ediniz.

  -JoySro sunucularında tespit edilebilmiş herhangi bir güvenlik açığı bulunmamaktadır. Bu nedenle, Aracılık Hizmetleri dışında yaşanan mağduriyetler şahıs sorumluluğu altındadır, tanımadığınız kişilerle Aracısız işlem yapmayın, Farklı platformlarda kullandığınız ID - PW gibi bilgileri JoySro da kullanmayınız.

  -Aracılarımız yanlızca Alım - Satım - Takas işlemlerine aracılık yapmaktadırlar, Alım Satım veya Takasın, işleme dahil olan ödemenin Aracı pt de iken, Aracı komutuyla yapılmış olması gerekmektedir. Char aldım mail değişir misiniz, Ben ödemeyi daha önce yaptım, Arkadaşım charı bana bıraktı mail değişimi istiyorum vb. cümleler için Aracılar işlemlerinizi ASLA yapmazlar. Bu gibi hususlarda Şahsi Mail Değişim talepleriniz için > Mail Başvuru Formu (Lütfen Okumadan Konu Açmayınız!) ilgili konumuzdaki yönergeleri dikkatle okuyup uygulamanız gerekmektedir.

  -Aracılarımız mevcut bir işlemde iken sizin atacağınız PM leri cevaplamazlar, Aracılık işlemi esnasında SS ve Video alındığı için lütfen aracılarımıza PM atmayınız, Discord üzerinden belirtilen konumda aracımızın olduğu bölgede bekleyerek aracımızın all chatten ' Alıcı - Satıcı hazır bekleyen PT Lütfen ' şeklindeki komutunu bekleyerek aracımıza parti daveti gönderiniz.

  -Herhangi bir aracının müsait olup olmadığını anlamak adına parti daveti gönderebilirsiniz, Başka pt de görünmesi halinde bir işlem devam ediyordur.Lütfen pm atarak ' Sıradayız, ne zaman biticek, yardımcı olur musunuz, ordamısın, AFK mısın ' gibi sorularla aracılık işlemlerinin uzamasına sebep olucak davranışlardan kaçınınız.


  Aracılık Esnasında Sorulan Sorular,

  İşlem Detayı: Aracılığa ne için geldiğiniz, ne alıp sattığınız ve alınan ya da satılan unsurun içeriği, satıcı tarafından verilen vaadler, tanımlar vb. hususları aracıya açıklayıcı, ' Net ' bir şekilde belirtmeniz istenir.

  Ödeme Yöntemi: Satılan unsurun ödemesinin ne şekilde olacağıdır, EFT, Havale, Silk, Gold vb

  Alıcı - Satıcı Bankaları: EFT saatleri dışında sorulan, TL ile ödeme yapılıcaksa bankaların aynı olduğu, işlemin havale olacağının teyidi istenir.

  Aracı Ücreti: Tüm şartlar uygun, aracılık işlemi yapılabilicek durumdaysa aracınız bu konumda sizden aracı ücretini talep edicektir, exchange göndererek aracıya ücreti veriniz.

  Satıcı Char ID PW: Satılan char-charların ID PW bilgilerini aracıya PM yoluyla yazmanız istenir.

  Alıcı Mail Adresi: Satın alınan charın mailinin değiştirilmesi, sizin mailinizin chara işlenebilmesi adına yeni açmış olduğunuz, herhangi bir charda kaydı bulunmayan mail adresini aracıya PM yoluyla yazmanız istenir.

  Satıcı Banka Hesap Bilgileri: Satıcının ödemeyi almak istediği banka hesabının IBAN, hesap sahibi AD SOYAD'ı ve alıcıyla anlaştığı satış bedeli tutarı istenir,
  Örn. IBAN: TR 1234 4312 2131 3213123 MEHMET JOY 120TL gibi.

  Alıcı Ödemesi:
  Şartlar sağlandığında ödeme yapmak için aracının pt chat e yazacağı ' Alıcı ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz ' şeklindeki komutunu beklemeniz gerekmekte, bu komut geldikten sonra güvenle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Satıcı Ödeme Onayı: Alıcı ödemeyi gerçekleştirdikten sonra Satıcı ilgili banka hesabını kontrol eder ve ödeme geldi-gelmedi şeklinde pt chat e onayını bildirir.


  Ödeme hususlarına ilişkin ALICI nın dekont bulundurması ve ödemenin aracılık saatinde yapılmış olması zorunludur.İstenmesi durumunda dekont; işlemi yapan aracıya Discord kanalımız üzerinden Direkt Mesaj(DM) yoluyla gönderilebilir şekilde hazırlanmış olmalıdır.


  *Aracılık için gelen playerlarımız tüm bu şart ve bilgileri okumuş sayılacağından;

  -Yalan beyan verilmesi,

  -Kullanımda olan mail adresi verilmesi,

  -Eksik veya yanlış bilgi verilmesi,

  -Belirtilen şartların sağlanmadan aracıya gelinmiş olunması,

  -Standart süreler dışına kullanıcı hataları sebebiyle çıkılmış olunması,

  gibi durumlarda Aracılık İşlemi iptal edilir ve vermiş olduğunuz aracı ücreti yanar.


  Tüm bu bilgilerin Alıcı ve Satıcı tarafından Vakıf olunması durumunda standart bir aracılık işlemi ortalama 2 - 5 dakika sürmektedir.

  Bu süreyi uzatmamak, aracılık hizmetlerinin hızlı ve sorunsuz işleyişini aksatmamak adına göstermiş olduğunuz ilgi ve dikkate teşekkür ederiz.
  JoySro <3
  Konu PARANORMAL tarafından (21.Eylül.2019 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
JoySro Online, Aralık 2011 tarihinde açılmış olup, 7 senedir kesintisiz yayındadır. Tek server ile başladığı hizmet hayatını 2 ve 3. serverlarını açarak devam ettirmiştir. Şu anda HAZAR, MİTRA ve PETRA olmak üzere 3 farklı CAPte sunucularla siz değerli oyuncularına hizmet vermeye devam etmektedir.
Bizi Takip Edin

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0