Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree1Likes
 • 1 Post By EmiliaClarke

Konu: JoySro Hakkında Genel Bilgilendirme

 1. #1
  Administrator mettyou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.Ocak.2018
  Mesajlar
  71

  JoySro Hakkında Genel Bilgilendirme


  Merhaba JoySro Kullanıcıları !  Öncelikle şimdiden bu konuyu okuyan herkese teşekkür ederim ve okumayacak olanlara ise şiddetle okumalarını tavsiye ederim.


  Son günlerde artan dolandırıcılık,fake nick,banlanma,yönetime hakaret,oyun içi oyunculara hakaret ve buna benzer bir çok konu gerek bizim gerekse sizin canınızı sıkmaya başladı. Size JoySro'nun sergilediği ve ileride sergileyeceği tutumlardan bahsetmek istiyorum. Bu konu bir blog yazısı gibi olacağından, sürekli güncellenecektir.


  Atatürk'e Hakaret ve Küfür ;

  Bu konu bizim belki de en hassas olduğumuz konudur. Oyun içinde Atatürk'e hiç bir oyuncu dil uzatamaz. İtemleriniz ne olursa olsun, oyuna ne kadar para yatırdıysanız yatırın, Mustafa Kemal Atatürk'e en ufak bir şekilde dahi olsa laf edenler yada hakkında ileri geri konuşan oyuncuların, hesapları derhal banlanacaktır, itemleri npc'ye satıldıktan sonra hesabı sistemden SİLİNECEKTİR. ve oyun içinde tüm oyunculara notice yolu ile bildirilecektir.

  JoySro Resmi Sayfalar ;

  Oyunumuza kayıt olmak için : JOYSRO - Silkroad Private Server adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Oyun içi silk satın almak için : JoyGaming - 7/24 Hızlı ve Güvenli Alışveriş adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Oyun içi şikayetlerinizi bildirmek için : forum.joysro.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Bize mail yolu ile ulaşmak içi : [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

  Güvenli Kip :
  Yeni güvenlik sistemimiz ile birlikte, bundan sonra hiç bir şekilde, herhangi bir hesap soydurma veya item çaldırma tarzı işlemlere müdahalede bulunmayacağımız belirtmek istiyoruz.

  Bu sistem hakkında detaylı bilgi için ; JOYSRO - Güvenli Kip Etkin !


  Dolandırıcılık olayları ;
  Bu olay belki de iki tarafada problem yaratan bir konu. Şimdi bu konuyu elimden geldiği kadar izah edeceğim.

  Oyun yöneticileri, dolandırıcılık sonucu çalınan hesapları, itemleri, goldları ve silkleri geri iade etmez. Bunu her oyuncu oyuna kayıt olurken JoySro Üyelik Sözleşmesinde, kabul etmiş olarak oyuna başlar.

  Dolandırıcılık olaylarında yönetim ekibinin izleyeceği yol şöyledir ; Dolandırılan kişi, yani sahip olduğu şeyleri çaldıran kişinin bize itemlerimi geri verin, işte aylık şu kadar silk alıyorum tarzında bir bilgi paylaşması herhangi bir şeyi değiştirmez.

  Dolandırılma olaylarının önüne geçmek için oyun içinde normalden 2 hatta 3 kat daha dikkatli olmanız gerekir.

  Bütün oyuncularımızın profesyonel olduğunu düşünüyoruz ve sizden bunu yapabilecek, mantığa ve özveriye sahip olduğunuza inanıyoruz.

  Unutmayın ki, dolandırılan veya dolandıran pozisyonda her kim olursa olsun, kendisine hiç bir ayrıcalık tanınmayacaktır.

  Oyun içi küfür ve hakaret hakkında ;

  JoySro kurulduğundan beri küfür ve hakarete karşı bir oyun platformu olmuştur. Biz yönetim ekibi olarak oyunumuzda küfür olaylarını minimum seviyede tutmak istiyoruz. Bu tabii ki oyunculara kalmış bir şeydir. Gelelim cezai işlemlere.

  Global'den edilen küfürler ve hakaretler.

  Küfür eden kişiler, yönetim ekibimiz tarafından 24 saat içerisinde chat block cezası ile cezalandırılır.

  Küfür eden kişilere block login cezası verilmez. Fakat şöyle bir durum var ki, eğer küfür eden kişi, 3 veya daha fazla chat block cezası aldıysa, bir sonra ki cezası block login olur. Tabii bu küfüre göre değişiklik gösterebilir.

  Küfür eden kişilere, küfür ile karşılık veren kişilerinde cezası yine aynı şekildedir.

  Fake Hesap İsimleri Hakkında ;

  Bu konu hakkında söyleyebileceğim çok bir şey yok ve biraz sert konuşacağım.

  Şimdi, yıl 2017, Silkroad 10 yıldan fazladır piyasada, biz ise 5 yıldan fazladır.

  Serverımızda oynayan oyuncularımızın çoğu tecrübeli kişilerden oluşmaktadır, tabii ki bazı oyuncularımız yeni başlasa da bu tarz ucuz numaralara kanmanın ben, oyun bilgisi ile alakalı değil, biraz farkındalık ile alakası var.

  Fake hesap isimlerinden dolayı hesabını soyduran veya çaldıran kişilere hiç bir şekilde yardım edilmeyecektir.

  Lütfen yapmayın bu tarz ucuz numaralara kanmayın, kendi zihin sağlığınızdan, kimseye şüphe ettirmeyin.

  Slotlar'da PK Olayı Hakkında ;

  Burayı kısa tutuyorum, ben'de yıllarca silkroad oynadım ve oynadığımız servera yıllarca hükmeden bir guildimiz vardı, gayet sağlam bir kadroyduk.

  Bundan ötürü bizi çekemeyen insanlar sürekli slotlarımıza gelip bize ks atarlardı ve biz onlara en güzel cevabı kale savaşlarında ve şehir önlerinde yapılan pvp'lerde verirdik. Hiç bir zaman terbiyemizden ödün vermezdik.

  Sizde eminim ki bunu başarabilirsiniz, sizden sadece soğuk kanlı olmanızı istiyorum ve PK konusunda bize şikayet getirmeyin. Onlara oyun içinde en güzel cevabı sadece siz verebilirsiniz.

  JoySro'da [GM] Yardımı Varmı ? ;

  Bu konu gerçekten çok ince bir konu ve size elimden geldiği kadar ayrıntılı bir şekilde anlatacağım. İlk öncelikle şunu belirtmek isterim ki, [GM] ekibimizin yarısı uzun yıllar boyunca beraber isro oynamış kişilerdir. [GM] ekibimiz neredeyse 2-3 yılda bir güncellenmektedir ve bunu yapma amacımız ise, en ufak bir güvensizlik oluşturan kişilerle bile iş yapmamamızdır.

  Oyun kurucumuz olan [GM] Spy, zaten hiç bir [GM]'e makeitem (Oyun içi item yaratma) yetkisi vermez ve hiç bir [GM]'de bunu isteyemez.

  Fakat, ihtiyacımız olan bir şey olduğu zaman, videolar için özel itemler veya etkinlikler için özel dressler, [GM] Spy bizzat kendi elleri ile bu itemleri bize teslim eder ve [GM]'lerin işi bittiği zaman bu itemler npc'ye satılır.

  Yani hiç bir [GM] oyun içinde hiç bir oyuncuya item yardımında bulunamaz.

  Bu konuda gerçekten çok katıyız, bize güvenmenizi istiyoruz.

  Aracılık ;

  Hesabınızı soydurmamak veya itemlerinizi çaldırmamak için, aracılık sistemi kullanmalısınız. Aracılık sistemi dışında yapılan ticari işlemler bizim sorumluluğumuzda değildir.

  Güncellemeler ;

  Bu konu gerçekten beni ve ekibimi yoran bir konu. Hangi serverımıza güncelleme yaparsak yapalım veyahut güncellemenin içeriği ne olursa olsun oyunun bir kısmı bunda kötü niyet arıyor.

  Herkesin isteğini yerine getiremeyiz bunu anlamalısınız. Fakat güncellemeler yapılınca illa ki birinin isteği yerine gelmiş oluyor ( ister istemez ) ve bazı oyuncularımız bunu [GM] o kişilere veya guildlere çalışıyor tarzında söylemler çıkartıyor. Böyle bir şey yok.

  Güncelleme içeriklerini beğenmeyebilirsiniz veya sevmeyebilirsiniz fakat eğer ki bu güncellemeden sonra bu oyunu oynamaya devam edecekseniz buna saygı duymak zorundasınız.

  Mail Atmak, Özel Mesaj Atmak ;

  Bu konu gerçekten çok can sıkıcı bir konu. Bir probleminiz varsa mail'i veya özel mesajı düzgün bir şekilde kullanmanızı istiyoruz.

  Atılan maillerde lütfen özverili olun, şunu unutmayın ki karşınızda robot yok sizin her dediğinizi anlayamayabiliriz. Problemlerinizi detaylı bir şekilde dile getirirseniz en kısa sürede cevap alırsınız eğer getirmezseniz büyük ihtimal ile mailinize cevap verilmez.

  Oyundan Düşmek(DC) veya Oyunun Kapanması(Check) ;

  DC yemenizin bir sürü nedeni olabilir, her dc yediğiniz de bizi suçlamaktan vazgeçin. Biz hiç bir zaman kişiye özel dc vermeyiz.

  Biliyorsunuz ki internet çağında yaşıyoruz ve herkesin bu oyunu oynayabilmesinin sebebi ise internet. İnternet hakkında bir şey anlatma gereği duymuyorum çoğunuzun bildiğini kabul ediyorum.

  Bu platform internet üzerinde bir platform olduğundan dolayı, ister istemez, elimizede olmayan sebeplerden dolayı sizlere hizmet veremeyebiliriz. Bunun en açık örneği ise sizlerinde aşina olduğu, DATACENTER kesintileri.

  Malesef ki yaşadığımız ülkeden dolayı bu tarz olaylar çok sık yaşanmakta ve insanlar işlerini düzgün yapmamakta. Defalarca bize haber verilmeden TELEKOM altyapı çalışmaları olsun DATACENTER arıza bakımları yapılmıştır.

  Oyunda lag oluşmasının veya oyunun geçici olarak kapanmasına sebebiyet veren olay %80oranla budur.

  Diğer kalan %20 lik kısım ise, diğer kişilerin serverımıza yapmış oldukları saldırılardır.

  Yönetim Ekibi ;

  Oyun için [GM] kadromuz, aktif olarak 5 kişiden oluşmaktadır. [GM]'ler aynı zamanda forum yöneticileri olmakla beraber üst düzey yetkililerdir.

  Aktif [GM] kadrosu aşağıda ki gibidir.

  GÜNCELLENECEKTİR

  Yöneticiler İle İletişim :

  Oyun içinde zaman zaman [GM]'lerimizin görünür olduğunu görebilirsiniz. Bu tamamen kontrol amaçlı olup birazda oyun içine dahil olmak istememizden dolayıdır. Fakat bizi her gördüğünüzde, [GM] party'e gel, [GM] pm at gibi söylemlerinizi dikkate almıyoruz. Zaten size destek verebileceğimiz mail, forum ve facebook adresimiz olduğundan dolayı, sizde biraz bu araçları kullanmayı öğrenin ve alışın.

  İtem Kaybolması ;

  Oyun içi itemlerinize (+) basarken sorumluluk tamamen sizdedir. (+) bastığınız iteminize immortal basmadığınız taktirde iteminizin kaybolması durumunda herhangi bir işlem yapmıyoruz. Bizi lütfen, [GM] itemimde immortal vardı fakat yinede itemim kayboldu tarzında numaralar ile kandırmaya çalışmayın. Sistemimizde bu konuya yönelik herhangi bir açık yoktur.

  İteminizi bulamamazın genelde 2 sebebi vardır ; 1-) (+) basma programları bazen bug'a girer ve sizin istediğiniz (+)'ya ulaşsa bile kendini durdurmaz. 2-) Botunuz iteminizi npc'ye satmıştır.

 2. #2
  Banned
  Üyelik tarihi
  11.Ocak.2018
  Mesajlar
  40
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Hazar
  Nick
  SaRaH_CoNNoR
  Ünvan
  [Baronet]
  Level
  120
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  EMILIACLARKE
  Mustafa Kemal Atatürk ♥♥♥
  [GM] Hyperion likes this.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
JoySro Online, Aralık 2011 tarihinde açılmış olup, 7 senedir kesintisiz yayındadır. Tek server ile başladığı hizmet hayatını 2 ve 3. serverlarını açarak devam ettirmiştir. Şu anda HAZAR, SALTUK ve PETRA olmak üzere 3 farklı CAPte sunucularla siz değerli oyuncularına hizmet vermeye devam etmektedir.
Bizi Takip Edin

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0