Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree58Likes

Konu: Mitra - Bahar Sezonu Güncellemesi [Fikir Atölyesi Güncellemesi]

 1. #1
  JoySro GM Ekibi [GM] Readers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Ocak.2018
  Nereden
  Hotan
  Mesajlar
  2,632

  Mitra - Bahar Sezonu Güncellemesi [Fikir Atölyesi Güncellemesi]  Değerli
  Mitra oyuncuları,

  Oyuncu bazlı yönetim algımız ile sizlerden gelen talep ve istekleri değerlendirmek adına geçtiğimiz günlerde bir Fikir Atölyesi oluşturmuştuk. Fikir Atölyesinde sizlerden gelen istek, talep ve önerileri en ince ayrıntısına kadar inceleyerek, sunucumuza yön verecek bir takım güncellemeler ile, Mitra sunucumuzda daha keyifli, daha heyecanlı bir oyun ortamı oluşması adına sizlere tamamen sizlerden gelen fikir ve öneriler ışığında bir güncelleme yaması hazırladık. Sezonlar halinde oyunumuza entegre etmiş olduğumuz güncellemeler kapsamında Bahar sezonu güncellemesi karşınızda!

  JoySro yönetimi vizyon ve misyonunu tamamen oyuncu bazlı ilke ve hedefler ile benimseyerek oyun örgüsünü bu yönde kurmaktadır. Sizlerden gelen öneri ve fikirler neticesi ile hazırlamış olduğumuz güncelleme notlarını dilerseniz hep birlikte inceleyelim;  Oyunda genel ticaret piyasa dengesine oranla oldukça düşük bir fiyata satışta olan ve bu nedenle çok fazla sıklıkla kullanılarak, oyun içi Thief-Hunter dengesinin daimi olarak bozulmasına neden olan Job Cezası Silme Scroll'unun fiyatı sizlerden gelen talepler doğrultusunda değiştirilerek, satış fiyatı
  2B olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda item mall üzerinden satışı devam etmektedir.

  Not : Güncelleme konusunun ilanından sonra oluşabilecek Stok alımların önüne geçebilmek adına Job ve Guild Cezası Silme Scrollarının trade edilmesi, exchange ile aktarılması, stallardan satılması kapatılacaktır.

  Oyuna yeni heyecanlar, yeni savaşcılar ve maceraya yeni ortak olacak guildlerin aramıza bir an önce katılmasını istiyoruz. Bunu gelen öneriler arasında da sıklıkla gözlemledik. Bu kapsamda özellikle serüvenin ortalarında oldukça can sıkıcı bir hal alan ve yeni oyuncuların maceraya daha başlamadan bırakmalarına neden olabilecek EXP/SP Rate'in zorluğu bir nebze azaltıldı. 40 Levele kadar Honor Rank kasımının önüne geçebilmek adına aynı zorlukta devam edecek olan rateler, 40 Levelden itibaren
  6x olarak belirlendi. Macerada heyecanınıza ortak olacak yeni savaşçılara hoş geldin deme vakti!  En çok gelen istekler arasında yer alan ip limit değişikliğini, serüvenin rekabet dengelerini gözeterek, bir oranda arttırdık ve bundan böyle ip limiti
  3 olarak sınırlandırdık.  Kale savaşlarında rekabet faktörünün daha fazla artması adına oldukça fazla istek alan bu değişiklik ile Bandit kalesi kapatılarak, savaşlar bundan böyle Hotan ve Janganda gerçekleştirilecek. Bandit kalesinin mevcut sahibine teşekkürlerimizi iletiyor ve kaleyi güncellemeden sonra tamamen kapatıyoruz ve kaleyi müzeye dönüştürüyoruz :P  Medusa heyecanına heycan katacak bu yenilik ile Medusa macerasına Silver Coin ve Gold Coin eklendi. Medusa spawnı öncesinde spawn olan uniquelerden Silver coin düşerken, Medusadan şansınıza göre Gold coin düşebilecek. En çok istek alan değişikliklerden birisi olan bu ödül sistemi ile artık Medusa macerası oldukça değerli olacak gibi görünüyor. Aynı zamanda Medusa macerasını biraz daha keyifli hale getirmek istiyoruz, biraz daha rekabet ortamı oluşabilmesi adına Medusa etkinliğinde yer alan tüm Uniquelerin canları belirli bir oranda azaltıldı. Ayrıca bu macerayı biraz daha stabil hale getirmek için Medusa spawnını günde 3 defa olarak belirleyip, saatlerini 12.00 / 18.00 / 00.00 olarak düzenledik.


  Özellikle bazı oyuncularımız tek başlarına demon ile mücadelesinde zorluk yaşadıklarını bizlere bildirdiler, yaptığımız incelemelere göre Demon'un saldırı gücünün yüksek olduğuna kanaat getirdik ve
  Demon'un saldırı gücünü belirli bir oranda azalttık. Demon macerasını artık biraz daha kolay ve zevkli olacak!  Hemen hemen tüm güncellemelerimizde gelenek haline gelen dress listesi değişikliği bu güncellememizde de yerini aldı ve
  dress listeleri yenilendi. Birbirinden güzel ve beğenilen dressler item mall'da yerini aldı.


  İki farklı heyecanı bir araya getirecek ve Mitra'ya yeni bir soluk getirecek olan 2 adet unique
  Karkadann ve Khulood eklendi. Bundan böyle artık aşağıda spawn noktaları bulunan Samarkand ve Jangan bölgelerinde spawn olacak. Aynı zamanda kendisini kesen oyuncuya bir çok sürpriz ödülü içinde barındıran Nova Box hediyesi olacak!  Daha önce ilan edilen ve Mitra'da periyotlar halinde güncelleyeceğimizi bildirdiğimiz ödüllü görev listesinde değişiklik yapılarak, yeni ve oldukça keyifli, bol ödüllü yeni görevler eklendi.

  Başlamadan önce belirtmekte fayda var bu görevleri 105 level ve üzeri seviyedeki oyuncular alabilir.

  Hotan'da bulunan
  JoySro Quest NPC'sinden alabileceğiniz seri görevler ile yeni bir görev macerasına atılıp, Premium gibi bir çok ödülün sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz ödüllü görevleri birlikte inceleyelim;

  Tarihin Gücü Görevleri

  İlk olarak Hotan'da bulunan JoySro Quest NPC'si ile konuşarak "Tarihin Gücü" görev serisinin ilk görevi olan "Son Savaş"ı alabilirsiniz, görevlerde tarihimize yön veren çeşitli olaylardan ilham alınmıştır.

  Bir üst seviye görevi açabilmek adına tüm görevleri sırayla takip etmeniz ve tamamlamanız gerekmektedir.


  Görev 1 - Son Savaş

  Job Templede bulunan "Pries of Terror" moblarını kestiğinizde düşecek olan 1071 Adet görevi toplayarak görevi tamamlayabilir, ödülleri kazanabilir, bir üst seviye göreve yükselmeye hak kazanabilirsiniz.

  Ödül : 2m EXP, 30k SP ve 1 Adet Immortal Stone


  Görev 2 - Kuruluş

  Job Templede bulunan "Blood Khepri" moblarını kestiğinizde düşecek olan 1299 Adet görevi toplayarak görevi tamamlayabilir, ödülleri kazanabilir, bir üst seviye göreve yükselmeye hak kazanabilirsiniz.

  Ödül : 3m EXP, 35k SP ve 1 Adet Sabakun's Jewel


  Görev 3 - Yeni Çağ

  Job Templede bulunan "Sopdu" moblarından 1453 Adet avlayarak görevi tamamlayabilir, ödülleri kazanabilir, bir üst seviye göreve yükselmeye hak kazanabilirsiniz.

  Ödül : 2m EXP, 30k SP ve 1 Adet Lucky Nova Box (C Grade)


  Görev 4 - Doğuş

  Job Templede bulunan "ImHotep" moblarından 1881 Adet avlayarak görevi tamamlayabilir, ödülleri kazanabilir, bir üst seviye göreve yükselmeye hak kazanabilirsiniz.

  Ödül : 5m EXP, 50k SP ve 1 Adet Lucky Nova Box (B Grade)


  Görev 5 - Egemenlik

  Job Templede bulunan "Keisas Berserker" moblarını kestiğinizde düşecek olan 1299 Adet görevi toplayarak görevi tamamlayabilir, ödülleri kazanabilir, bir üst seviye göreve yükselmeye hak kazanabilirsiniz.

  Ödül : 5m EXP, 50k SP ve 1 Adet Lucky Nova Box (A Grade)


  Görev 6 - Cumhuriyet

  Job Templede bulunan "Harsapeth" moblarını kestiğinizde düşecek olan 1923 Adet görevi toplayarak görevi tamamlayabilir, ödülleri kazanabilir, bir üst seviye göreve yükselmeye hak kazanabilirsiniz.

  Ödül :
  5m EXP, 50k SP ve 1 Adet Lucky Nova Box (A Grade)


  Görev 7 - Büyük Ödül

  İlk 6 görevi başarı ile tamamlayan sabırlı oyuncularımız için büyük ödül niteliğinde bir kapanış ile Tarihin Gücü görevleri bu görev ile son buluyor, Alexandria (S) Şehrinde yer alan Senmute isimli NPC ile konuşarak bu görevi tamamlayabilir ve büyük ödülü almaya hak kazanabilirsiniz.

  Ödül : Premium  Yukarıda yer alan görev gurubumuz haricinde maceraya yeni eklenen diğer görevlerimiz ise şöyle;

  Takım Ruhu Görevi

  100 Level ve üzeri tüm oyuncuların alabileceği ve iki defa tekrarlanabilen bu görev grubunda yapmanız gerekenler;

  Chaos Maze bölgesinde yer alan "Ure'uth" moblarından 1905 Adet avlamak;

  Chaos Maze bölgesinde yer alan "SandWorm" moblarından 1903 Adet avlamak;

  Salt Post bölgesinde yer alan "Evil Bug" moblarından 1907 Adet avlamak;

  Ödül : 5m EXP, 50k SP ve 1 Adet Lucky Nova Box (A Grade)  Kan ve Kum Görevi

  100 Level ve üzeri tüm oyuncuların alabileceği ve iki defa tekrarlanabilen bu görev grubunda yapmanız gerekenler;

  Mahamura Beach bölgesinde yer alan "Tennen" moblarından düşecek olan "JoySro Quest İtem" isimli eşyadan toplamak;

  Mahamura Beach bölgesinde yer alan "Tathen" moblarından düşecek olan "JoySro Quest İtem" isimli eşyadan toplamak;

  Ground bölgesinde yer alan "Wind Spider" moblarından düşecek olan "JoySro Quest İtem" isimli eşyadan toplamak;

  Ödül : 5m EXP, 50k SP ve 1 Adet Lucky Nova Box (A Grade)  Çöl Fırtınası

  100 Level ve üzeri tüm oyuncuların alabileceği ve iki defa tekrarlanabilen bu görev grubunda yapmanız gerekenler;

  Echo Valley bölgesinde yer alan "Dark Kherpi" moblarından 1919 Adet avlamak;

  Echo Valley bölgesinde yer alan "Camel Spider" moblarından 1923 Adet avlamak;

  Echo Valley bölgesinde yer alan "Dark Sandman" moblarından 1974 Adet avlamak;

  Ödül : 5m EXP, 50k SP ve 1 Adet Lucky Nova Box (A Grade)
  Oyuna farklı ve bir o kadarda cezbedici yeni bir ödül entegre edildi.
  Nova Box ismini verdiğimiz ve 3 farklı gradede verilecek olan nova box'lar, A, B, ve C grade olup, A Grade nova box içerisinden %30, B grade nova box içerisinden %20 ve C grade nova box içerisinden %10 oranında power haricindeki 11 DG tüm novalar çıkacak olup, nova boxlar başta ödüllü görevler olmak üzere çeşitli oyun etkinliklerinde verilebilecek. Nova Box'ları Event So-Ok'tan bozdurabilirsiniz. Aynı zamanda nova boxlarınızı bozdurduğunuzda içlerinden nova item düşmemesi durumunda bir çok silk item So-Ok tarafından teselli amacıyla sizlere hediye edilecektir.
  Maceranın bir diğer heyecan noktalarından birisi olmasına rağmen ödül yetersizliği nedeniyle pek fazla rağbet görmeyen ve katılım yüzdesi düşük olan Capture The Flag etkinliğinde ödül sisteminde bir takım değişiklikler yapıldı.

  Artık CTF Sisteminden toplayacağınız Ice Tophy'leri aşağıda belirtilen miktarlarda toplayarak Event So-Ok ile takas edebilirsiniz.

  50 Adet Ice Trophy > 11 Adet Reverse Scroll
  75 Adet Ice Trophy > 5 Adet Global Chat
  100 Adet Ice Trophy > 1 Adet Immortal Stone
  100 Adet Ice Trophy > 1 Adet Devil Extension
  150 Adet Ice Trophy > 1 Adet Nova Lucky Box (C Grade)
  200 Adet Ice Trophy > 1 Adet Nova Lucky Box (B Grade)
  250 Adet Ice Trophy > 1 Adet Nova Lucky Box (A Grade)
  Yukarıda belirtilen tüm bu güncelleme kalemleri; Mitra Fikir Atölyesinde siz değerli oyuncularımızın bizlere beyan etmiş olduğu fikirlerden esinlenilerek planlanmıştır. Mitra sunucumuzda gerçekleştirilecek bakım çalışması akabinde güncelleme aktif olacaktır. Bakım çalışması tamamlandığında oyuna botsuz bir şekilde giriş yaparak, oyunu güncellemeniz gerekmektedir. Güncelleme tamamlandığında bot ile tekrar sorunsuz şekilde oyuna erişim sağlayabilirsiniz.


  Güncelleme Tarihi : 10.04.2019

  Güncelleme Saati : 20:00

  Güncelleme Süresi : 4 Saat  Mitra'da görüşmek üzere!
  Konu [GM] Awakea tarafından (10.Nisan.2019 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.

  Yaptığınız işte başarılı olmak güzeldir, takip edilmek ve taklit edilmek ise muhteşemdir

 2. #2
  Language Assistant Zeytinyagli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.Ocak.2018
  Mesajlar
  251
  Güzel haber bu.

 3. #3
  JoyTeam Aracı PARANORMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.Ocak.2018
  Mesajlar
  152
  Söz verdiğimiz gibi.

  #JoySro

 4. #4
  JoySro Oyuncusu
  Üyelik tarihi
  17.Aralık.2018
  Mesajlar
  53
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  Engineer
  Ünvan
  -
  Level
  80
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  BroS
  Herşey güzel duruyor. Oyunu bırakmayı düşünüyorduk , vazgeçtik
  Bu arada ip paylaşımı olanlar için de ip limit kişi başı 4 olarak ayarlanacak mı?

 5. #5
  JoySro Oyuncusu
  Üyelik tarihi
  02.Nisan.2019
  Mesajlar
  64
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  Painless
  Ünvan
  [Baronet]
  Level
  110
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  Titanium_
  IP limitin 3 olması daha makul, 4 ile her şey cok karısık olur. Oyuncuların tepkilerini dikkate alırsanız, son demler malum. Teşekkürler
  yasin77 and SparroW like this.

 6. #6
  Yeni Oyuncu
  Üyelik tarihi
  21.Ocak.2018
  Mesajlar
  2
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  Alp
  Ünvan
  -
  Level
  92
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  CANAVAR_KEDi
  mükemmel ya gerçekten heycan gelıcektır emınım kesnlıkle muhalefet edenler hak yer. <3 cansınız 4 yıldır joysro oynuyorum hıc pişman degılım.

 7. #7
  JoySro Oyuncusu
  Üyelik tarihi
  13.Mart.2018
  Mesajlar
  61
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  sqlites
  Ünvan
  -
  Level
  67
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  Thievery
  Ip limit çok 3 olmaliydi

 8. #8
  Yeni Oyuncu
  Üyelik tarihi
  05.Nisan.2019
  Mesajlar
  4
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  ZanceL
  Ünvan
  -
  Level
  96
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  -
  ip limit cok oldu bence 3 yeterliydi birde exp ratenin 6 x olmasi fazla

 9. #9
  Banned
  Üyelik tarihi
  15.Ocak.2018
  Mesajlar
  65
  Ben bu devili +6 yapmak için af edersiniz bi yerimi yırttım yine yapamadım. 3k silk(150TL) ye yaklaşık bir maliyeti oldu oyuna sdevil neden ekleniyor? Joysro hani oyunun orjinalliğini bozmama taraftarıydı?
  TurkBey and SparroW like this.

 10. #10
  Tecrübeli Oyuncu
  Üyelik tarihi
  02.Haziran.2018
  Mesajlar
  157
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Vesta
  Nick
  Poogle
  Ünvan
  -
  Level
  77
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  DemonicPower
  Bende ip limitin 3 olması tarafındayım.
  Geri kalan her şey harika düşünülmüş, tebrikler JoySro

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
JoySro Online, Aralık 2011 tarihinde açılmış olup, 7 senedir kesintisiz yayındadır. Tek server ile başladığı hizmet hayatını 2 ve 3. serverlarını açarak devam ettirmiştir. Şu anda HAZAR, MİTRA ve PETRA olmak üzere 3 farklı CAPte sunucularla siz değerli oyuncularına hizmet vermeye devam etmektedir.
Bizi Takip Edin

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0