Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ''Rogue'' neden forumdan banlı?

Banned
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Hazar
    Nick
    Luvonir
    Ünvan
    -
    Level
    99
    Irk
    Avrupalı Avrupalı
    Guild
    -

''Rogue'' neden forumdan banlı?

Profil bilgileri: Rogue - JOYSRO - Forum

Ne oyun içi, ne de forum içi tek bir ihlali olmayan, oyundaki küfürbazları ve açıkları suistimal edenleri bildiren ve birkaç tane sabit rehber konusuna bile sahip olan bu forum hesabımın banının sebebi ne?

''JÜS'deki kurallarınızı neden uygulamıyorsunuz'' diye bir konu açmak yeterli bir kalıcı ban sebebi mi?

JoySro GM Ekibi [GM] Netekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Jangan
    Sizi ben yasakladım.

Modern ve resmi konuşmaya çalışarak üstüne basarak tekrar ediyorum 'çalışarak' bizleri ve keza oyuncularımızı küçük görme,aşağılama başlıca sebeblerinden birisi.

İlişiğiniz ve alakanız olmayan konulara gereksiz yorum yapıp insanları kışkırtmak,rahatsız etmek ve bunlardan dolayı forumda gereksiz spam yapmak devamı..

Üstelik X kişisi küfür etse ekran görüntüsü alıp foruma atsam daha sonra onunla dalga geçip tekrar kışkırtsam ve tekrar küfür ettirip tekrar banlatsam tarzı basit ve küçük oyunlara kalkışmanız cabası...

Sürekli bize dahil işinize gelen kurallardan bahsedip işinize gelmediğinde kuralları hiçe saymanızdan henüz bahsetmedim..

Çok fazla uzakta aramaya gerek yok.. JÜS'den bahsedip yine işinize gelen şekilde konu açmanıza şaşırmamalı değil mi ?

Örnek verdiğiniz sözleşmenin bir maddesinin devamını size tekrar tebliğ etmek isterim;

Ayrıca yöneticiler kendi insiyatifiyle, kural dışı bir eylem karşısında delil bulundurmaksızın oyuncuyu cezalandırabilir.

Bahsettiğim sebebler ve yukarıda sizinde üye olurken imzalamış olduğunuz sözleşmenin bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri buradan yasakladım ve yasağınızıda asla kaldırmayacağım.

Bu yazdıklarımdan sonra saatlerce ekran görüntüleri,açtığınız tüm konular,vermiş olduğunuz tüm cevapları vs saatlerce kelimesine kelimesine arayıp yeni konular açacağınızdan da hiç şüphem olmadığından konuyu kapatmıyorum lütfen bu konu altından dilediğiniz herşeyi yazın.. Çünkü eminim her kelimeme bir karşılık verip araya işinize gelen kuralları serpiştirip tekrar ve tekrar LAF SOKMA çabalarınıza devam ediceksiniz..

Rehber konular açmanız sizin buradan yasaklanmayacağınız veya bu yaptığınız sevimli işleri bizim çok sevimli olarak görmemize neden olmuyor..

Rogue nedir diye soran olursa hiç şüpheniz olmasın asla bir build diyemem.. Çünkü aklımıza direk sizin açtığınız konular diğer oyuncularımızın açtığı konulara verdiğiniz üstelik bir alakanız olmadan verdiğiniz yorumlarla sizin yansıtmaya çalıştığınız karakteriniz geliyor..

Cümleleri değil kelimeleri dahi okurken zihninizde oluşan karşıt,kendinizi aklayıcı ve rahatsız edici düşüncelerinizi bilmeme rağmen buyrun büyük bir zevkle yazdıklarınızı okumak istiyorum..

Ne demiş Mevlana;

Cahil İnsan her sözünde kendini aklar. Alim İnsan her sözünde kendini yoklar.

Buyrun top sizde vurun vurabildiğiniz kadar ee nasıl olsa burada konu açan,konulara yorum yapan oyuncular ve bizler sizin en azılı düşmanınızız,size çok zarar verdik..

Banned
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Hazar
    Nick
    Luvonir
    Ünvan
    -
    Level
    99
    Irk
    Avrupalı Avrupalı
    Guild
    -
    Gramere dikkat ederek konuşmaktan her zaman keyif almışımdır. Dışarıdan bakıldığında bunun ciddi bir duruş oluşturduğunu ve insanları genelde rahatsız ettiğini farkındayım. Mesajlarımda sık sık emote vb olmaması ciddi olduğum anlamına gelmiyor.

''insanları kışkırtmak,rahatsız etmek ve bunlardan dolayı forumda gereksiz spam yapmak'': Birileri eğer kendi yaptığı hatalardan dolayı banlanıyorsa bu, benim kabahatim değil, kışkırtma ise hiç değil. İmza attıkları oyunun kurallarını çiğnemeyip oyun içi dengeyi bozmamaları gerek.

İnisiyatif maddesinin, diğer bütün maddeler üzerine bir joker olduğunun farkındayım. Forumda bu yüzden sizleri bile aşağılayan üyeler var, ama sebebini halka açmayacağım, lakin sizin de bildiğiniz sebepten üzeri banlanmıyor/lar.

Ban sebebine bıraktığınız linkte düşündüğünüz gibi kendini üstün gören, kibirli ve kompleksi bir birey değilim. Neden böyle düşündüğünüzü merak ediyorum.

Rogue'un banının kalkıp kalmaması önemli değil. Aslında bu konuyu da anlamıyorum. Yayınları izleyen ya da forumda takılan herkes Luvonir'in Rogue olduğunu bilmekte. O yüzden Rogue banlı ise, o üyenin diğer bütün hesapları da banlanmalı. Hesap geçmişine bakarsanız hiçbir ihlali yok. ''İnisiyatif kullandım'' demek, burada yanlış olur.
    Bir platform oluşturup, her hoşunuza gitmeyen üyeyi banlayarak sağlıklı bir ortam oluşturamazsınız. Aynı şey oyun içinde de geçerli. Sülale bırakmayan oyuncular neden sadece o hesaba chat ban yiyor? Yan hesaba girince bu şahıs pişkin pişkin eylemlerine devam ediyor.

''Buyrun top sizde vurun vurabildiğiniz kadar ee nasıl olsa burada konu açan,konulara yorum yapan oyuncular ve bizler sizin en azılı düşmanınızız,size çok zarar verdik..'': ''Bana cevap versin de kapağı oturtayım'' gibi bir düşüncem hiçbir zaman olmadı. Sizlere karşı en ufak bir ümidim kalmasa burada zaten bulunmazdım. Silkroad benim için nostaljiden ibaret. Girip, 2-3 nuke atıp çıkılabilecek yüzlerce sunucu bulunmakta.

Bunları tek yazan da ben değilim ve dediğiniz gibi elimde çeşitli SS ve videolar mevcut. Bunları bizzat sizlere ulaştırmak istemiştim, ama Discord'dan ''Bizim ekibimizde öyle şeyler bulunmamaktadır, istediğiniz yere başvurun(dava ile tehdit etmişim gibi)'' gibi bir cevap aldım. Amacım düşmanlık olsaydı bunu 1 saat içinde tasarlayıp, forumu da 3 güne kaos ortamına sürükleyebilirdim. Ama dediğim gibi amacım hiçbir zaman düşmanlık değil, size destek olmak. Olaylara objektif yaklaşırsanız çok net görülebilir.

Banned
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Hazar
    Nick
    Luvonir
    Ünvan
    -
    Level
    99
    Irk
    Avrupalı Avrupalı
    Guild
    -
    ''Modern ve resmi konuşmaya çalışarak üstüne basarak tekrar ediyorum 'çalışarak' bizleri ve keza oyuncularımızı küçük görme,aşağılama başlıca sebeblerinden birisi.''

Yukarıda da belirttiğim gibi benim yazma şeklim bu. Oyun içi, forum, Discord, Whatsapp vb her platformda böyle yazıyorum. Bunun için özellikle bir çaba ya da uğraş sarf etmiyorum. Düzgün yazılmış bir metni okuyan şahıs, kendisini neden küçük görülmüş gibi hissetsin? Forumdaki mesajlarda gramere tek dikkat eden kişinin ben olması, diğerlerini küçük gördüğüm anlamına mı geliyor? tek sorun oysa hallederiz ya kb xD

iyi günler konunun görüntülenmesi arttığı ama cevap gelmediği için yazmak istedim <3<3<3

Edit: Özet ile banlanma sebebim, açıklamadığınız bir bireysel sebep mi? Çünkü böyle bir neden, profesyonel bir ortamdaki iş etiğine aykırıdır. Trafikte düzgün ilerleyen bir şoförü polis kenara çekip ''Aracınız boyasını sevmedim, ehliyetinize el koyuyorum'' diyebilir mi?

Sebep açıklamadığınız için verdiğim örnek absürt kaçabilir, ama hissiyatı öyle.
    ''Biz profesyonel değiliz, yazdığımız romandaki karakterleri dilediğim gibi silebilirim'' diyorsanız bu da kabulüm, yeter ki bir açıklama yapılsın.
    Konu Luvonir tarafından (15.Ocak.2020 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Hazar
    Nick
    Luvonir
    Ünvan
    -
    Level
    99
    Irk
    Avrupalı Avrupalı
    Guild
    -
    Aradan 81 saatten çok geçtiğine göre ve forumdaki başka konulara da zaman ayırabildiğinize rağmen cevap veremiyor olmanız benim için yeterince açıklayıcı oldu. Dilerseniz bu konuyu ve mesajlarımı da büyülü bir şekilde silip, adını ''sistemsel sıkıntı'' koyabilirsiniz. Hatta bu hesabı da bir çeşit ''inisiyatif'' kullanarak banlayabilirsiniz. Belki de Türkçe'yi düzgün kullanıyor olmam yeterli bir sebeptir. Ne de olsa aksini kanıtlayacak delillerimiz bulunmamakta.

Sorunun temelinde benden hoşlanmadığınız aşikar. Profesyonel olduğunuzu öne sürüyorsanız ve tek bir şahıs ile açıklamaktan çekindiğiniz bir sıkıntınız varsa, kendinize profesyonel dememeniz en doğru seçim olur. Olduğunuz gibi görünmek her zaman daha iyidir. Bu sayede sizi, siz olduğunuz için sevenler ile kalırsınız. Çünkü zaten aslında olmadığınız bir maskeyi takarsanız, o maske elbet bir gün düşecektir.

Yayınlarımın gizliden sıkı takipçisi olduğunuzu bildiğim için arşivlediğiniz ve sizi ''aşağıladığım'' klipleri görmeyi en içten dileklerimle bekliyor olacağım. Sergilediğiniz davranıştan tek zararlı çıkan tarafın sizler olduğunu bilmelisiniz ve bunu düzeltmeniz için diğer üyeler de dahil birçok defa şans tanınmıştınız.

Bana yaptığınız yorumların hiçbirinin başka yöneticiler tarafından beğenilmemiş olması da bir şeyleri simgeliyor.

JoySro GM Ekibi [GM] Phoibos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    JoySRO
    Alıntı [GM] Netekim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi ben yasakladım.

Modern ve resmi konuşmaya çalışarak üstüne basarak tekrar ediyorum 'çalışarak' bizleri ve keza oyuncularımızı küçük görme,aşağılama başlıca sebeblerinden birisi.

İlişiğiniz ve alakanız olmayan konulara gereksiz yorum yapıp insanları kışkırtmak,rahatsız etmek ve bunlardan dolayı forumda gereksiz spam yapmak devamı..

Üstelik X kişisi küfür etse ekran görüntüsü alıp foruma atsam daha sonra onunla dalga geçip tekrar kışkırtsam ve tekrar küfür ettirip tekrar banlatsam tarzı basit ve küçük oyunlara kalkışmanız cabası...

Sürekli bize dahil işinize gelen kurallardan bahsedip işinize gelmediğinde kuralları hiçe saymanızdan henüz bahsetmedim..

Çok fazla uzakta aramaya gerek yok.. JÜS'den bahsedip yine işinize gelen şekilde konu açmanıza şaşırmamalı değil mi ?

Örnek verdiğiniz sözleşmenin bir maddesinin devamını size tekrar tebliğ etmek isterim;

Ayrıca yöneticiler kendi insiyatifiyle, kural dışı bir eylem karşısında delil bulundurmaksızın oyuncuyu cezalandırabilir.

Bahsettiğim sebebler ve yukarıda sizinde üye olurken imzalamış olduğunuz sözleşmenin bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri buradan yasakladım ve yasağınızıda asla kaldırmayacağım.

Bu yazdıklarımdan sonra saatlerce ekran görüntüleri,açtığınız tüm konular,vermiş olduğunuz tüm cevapları vs saatlerce kelimesine kelimesine arayıp yeni konular açacağınızdan da hiç şüphem olmadığından konuyu kapatmıyorum lütfen bu konu altından dilediğiniz herşeyi yazın.. Çünkü eminim her kelimeme bir karşılık verip araya işinize gelen kuralları serpiştirip tekrar ve tekrar LAF SOKMA çabalarınıza devam ediceksiniz..

Rehber konular açmanız sizin buradan yasaklanmayacağınız veya bu yaptığınız sevimli işleri bizim çok sevimli olarak görmemize neden olmuyor..

Rogue nedir diye soran olursa hiç şüpheniz olmasın asla bir build diyemem.. Çünkü aklımıza direk sizin açtığınız konular diğer oyuncularımızın açtığı konulara verdiğiniz üstelik bir alakanız olmadan verdiğiniz yorumlarla sizin yansıtmaya çalıştığınız karakteriniz geliyor..

Cümleleri değil kelimeleri dahi okurken zihninizde oluşan karşıt,kendinizi aklayıcı ve rahatsız edici düşüncelerinizi bilmeme rağmen buyrun büyük bir zevkle yazdıklarınızı okumak istiyorum..

Ne demiş Mevlana;

Buyrun top sizde vurun vurabildiğiniz kadar ee nasıl olsa burada konu açan,konulara yorum yapan oyuncular ve bizler sizin en azılı düşmanınızız,size çok zarar verdik..

Gerekli cevaplar burada verilmiş zaten ekstra bir cevap beklemek veya konuyu tartışarak uzatmak bir şeyi değiştirmeyecek. Keyifli forumlar dilerim.

Nereden
    JoySRO
    Alıntı [GM] Netekim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi ben yasakladım.

Ne demiş Mevlana;

Gerekli cevaplar burada verilmiş zaten ekstra bir cevap beklemek veya konuyu tartışarak uzatmak bir şeyi değiştirmeyecek. Keyifli forumlar dilerim.

Banned
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Hazar
    Nick
    Luvonir
    Ünvan
    -
    Level
    99
    Irk
    Avrupalı Avrupalı
    Guild
    -
    Kalıcı banımı talep ediyorum. Sözün bittiği yerdesiniz.

Banned
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Hazar
    Nick
    Luvonir
    Ünvan
    -
    Level
    99
    Irk
    Avrupalı Avrupalı
    Guild
    -
    4 yönetici online. Banlanmak neden bu kadar uzun sürüyor?

Nereden
    JoySRO
    Kendi ısrarı üzerine üye forumdan uzaklaştırılmıştır.