Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [PvP Rehberi] Rogue Warlock

 1. #1
  JoySro Baronet
  Üyelik tarihi
  19.Ocak.2019
  Mesajlar
  882
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  Rogue
  Ünvan
  [Baronet]
  Level
  106
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  -

  Post [PvP Rehberi] Rogue Warlock

  GİRİŞ


  Her şeyi ile tarafımca hazırlanmış olan bu rehberdeki görseller Rogue karakterim ile çekilmiştir ve sunacağım bilgiler Mitra için geçerlidir. Oynayış prensibini etkilemiyor olsa da Mitra'daki warlockların bazı yetenekleri denge adına nerflenmiştir.


  Rehberde belirtmediğim yeteneklerin nedenleri açıklamalarının altında yer almaktadır.


  Direkt olarak rehbere geçmeden önce rehberde kullanmış olduğum kısaltmaların açıklamalarını ve bazı matematiksel bilgileri açıklayacağım.
  Görseller ile sunduğum yetenekler baştan sona doğru açıklanmaktadır.

  -
  DoT: Damage over Time. Türkçe karşılığı zamanla hasar uygulayandır. Zehir gibi.

  DeBuff
  : Buff, pozitif etkisi olan yeteneklerdir. Bless, holy spell vb gibi. DeBuff ise negatif etkisi olan yeteneklerdir. Division, bleed vb gibi.

  Crowd Control: Halk arasında kısaca CC diye geçen Crowd Control stun, slow, sleep, fear, bind vb durumlara verilen addır.


  Required Item/Used Weapon: Yeteneğin üzerinde Required Item yazıyor ise o yeteneği aktif tutabilmek için gereken eşyanın değiştirilmemesi gerekir. Değiştirilir ise yetenek kapanır. Life, Extreme, pasif light armor cleric buffları vb.


  Used Weapon diyor ise, sadece o yeteneği aktif edebilmek için gereken eşyayı kullanmak gerekir. Bless açtıktan sonra başka bir silaha bless kapanmadan geçebilmek gibi.  -  Matematiksel Kısım


  Attack/Hit Rate: Bu değeriniz ne kadar yüksek ise kullandığınız yeteneğin/düz vuruşun maksimum hasarına ulaşması bir o kadar artar. 1000-3000 hasar uyguladığını söyleyen yeteneği kullanırken eğer düşük attack rateiniz var ise, çıkardığınız hasar 1000-1400 sularında kalır. Limite ulaşmış iseniz 3000 uygulanır ve daha fazlası uygulanamaz. Parry Rate ise bunun tam tersidir. Hedefin Parry'si ne kadar yüksekse aldığı hasar da bir o kadar azalır. Reinforce da bunların aynısını biraz farklı bir matematik ile destekler.


  Eğer yüksek seviye iseniz, 1 level canavara sürekli düz vurmayı deneyebilirsiniz ve neredeyse her zaman maksimum hasarı uyguladığınızı görürsünüz. Çünkü 1 level canavarın Parry'si, sizin Attack Rate'iniz ile boy ölçüşemez.


  Kombo: 2 yetenek hayal edelim. İkisi de 100 vuruyor ama parantezin içindeki yüzde değeri farklı. Birisi %90 alırken diğeri %350 almaktadır.
  %90 alan yetenek, hasar oranınızın 0.90'ını aldığı anlamına gelir, %350 ise 3.5 katını. İstisnai bir durum söz konusu değil ise, düşük yüzdeli yeteneği kullandıktan sonra hemen başka bir yeteneğe geçiş yapabilirsiniz. Yüksek yüzdeli yetenekleri kullandıktan sonra ufak bir duraksama yaşanır.


  Örnek: %375 alan Prick yeteneğimizi kullandıktan sonra yaklaşık 1 saniye herhangi bir şey yapamayız. Bu gibi yüksek yüzdeli yetenekler animasyon iptalinden de etkilenmez. Farklı bir eşyayı kuşansanız bile yine de başka bir skill kullanamazsınız.  -


  Warlock Yetenekleri

  Cruel serisinde bulunan iki tane DeBuffımız bulunmaktadır. Bunlar Vampire Touch ve Vampire Kiss'dir.


  Vampire Touch: Hedefe %80 ihtimal ile Disease DeBuff'ını uygular ve can çalar. Disease altındaki hedeflerin diğer DeBuffların etkisi altına girme ihtimalleri artar.
  Disease DeBuff'ının seviyesi, diğer DeBufflar 11 iken 12'dir.


  Vampire Kiss: Vampire Touch ile aynı etkiyi bir yerine beş hedefe birden uygular ve bekleme süresi daha fazladır.


  Dark Mentalist serisinde bulunan dört DoTtan ikisidir. Bu DoTlar zamanla DeBuff da uygulayabileceği ve bu seriden aynı hedefe karşı sadece iki DoT kullanabileceğimiz için diğer DoT olan alev ve zehri kullanmıyoruz.


  Decayed: Her hasar uyguladığında %25 ihtimal ile hedefe BLEED DeBuffı uygulayabilir. Bleed de ayrı bir DoTtur ve hedefin ayrıca ufak da olsa fiziksel ve büyüsel defansını azaltır.


  Curse Breath: Her hasar uyguladığında %25 ihtimal ile hedefe DULL DeBuffı uygulayabilir. Dull, hedefin hareket ve atak hızını ciddi bir oranda yavaşlatır.


  Yine Cruel serisinde bulunan bu iki yetenek aynı şeyi yapmaktadır. Birisi Required Item iken diğeri Used Itemdır.


  Reflect: Requred Itemdır. Kullanıldığı zaman alınan fiziksel ve büyü hasarını %35 ihtimal ile, saldırana %135 oranında geri yansıtır. Gerçek hasarı yansıtamaz.


  Advanced Reflect: Used Item olan reflecttir ve siz dahil bütün parti üyelerine de aynı Buffı verir.


  Raze serisinde bulunan bu üç yeteneğimiz rakibin fiziksel defansını kırabilir, uyguladığı hasarı azaltabilir ve aldığı hasarı artırabilir.


  Physical Raze: Hedefe %50 ihtimal ile DECAY DeBuffı uygular. Fiziksel defansını düşürür.


  Combat Raze: Hedefe %50 ihtimal ile IMPOTENT DeBuffı uygular. Hasarını düşürür.


  Courage Raze: Hedefe %50 ihtimal ile DIVISION DeBuffı uygular. Aldığı hasarı artırır.  Soul Pressure serisindeki bu iki yetenek hedefi stunlayabilir.


  Daze: Anında stun.


  Wrath Daze: 3 hedefi etkileyebilen ve ufak bir uygulama zamanı olan stun.

  Dim Haze serisindeki bu iki yetenek rakibi uyutabilir ve rakibin iyileşmesini etkiler.


  Sleep: Hedefi 20 saniye boyunca uyutur. Yapılan herhangi bir eylem(hasar uygulamayan bir eylem dahi olsa) hedefi uyandırır.


  Wheel Bind: Hedefe PANIC DeBuffı atabilir. Panic etkisindeki hedefin iyileşmesi azalır ve kullandığı potun süresi dört saniye uzar.


  Bloody Swarm ve Blood serisinde bulunurlar. Biri olmadan diğeri olamaz.


  Trap Booster: Bloody Swarm serisindedir. Aktif olarak kullanılan tuzağın hasarını artırır ve bir sonraki seviyelerin kilidini açar.


  Bloody Trap: Hedefe ne zaman patlayacağı kesin olmayan bir bomba bırakır ve DeBuff'dır. Gerçek hasar uygular. Yani hedefte screen, bless, pain vb ne varsa aldırış etmeden her zaman aynı hasarı uygular.
  -


  Rogue Yetenekleri
  Yetenekler
  :

  Dagger Power Up: Dagger kullanırkan fiziksel hasarımızı yüzdece artırır.


  Hawk Eye: Attack Rate artırır.


  Quick Step: Stealth altında iken hareket hızımızı artırır. 1v1'de etkisi olmamasına rağmen Stealth altında kervan takip ederken mesafeyi korumamızı sağlar.

  Dagger Desperate: Required Item olan bir buffdır.. Fiziksel hasarı %75 artırırken aynı zamanda fiziksel ve büyü defansınızı %75 azaltır. Bunun yanı sıra bonus fiziksel hasar da artırmaktadır.  -


  Spinning: 2 saniye bekleme süresi olan bir yetenektir. 2 kere hızlıca vurur ve oranı %87'dir. PvP'de kullanımı neredeyse yoktur, ama karşı taraf sürekli can basıyor ise diğer yeteneklerinizin süresi gelene kadar araya bunu serpiştirebilirsiniz.


  Scud: Hareket hızınızı 15 saniye boyunca artırır. Max seviye Scud %168'lik hız sunar.


  Screw: 10 saniye beklemesi süresi vardır ve rakibe %30 ihtimalle stun atabilir. Oranı %173'dür.


  Prick: 14 saniye bekleme süresi olan bu yetenek MP'nin yanı sıra maksimum canınızın %10'unu da kullanmaktadır. Rakibe %30 ihtimalle bleed, %10 ihtimalle de stun atabilir. Oranı %375dir ve oyundaki en güçlü fiziksel yetenektir.


  Mortal Wounds: 7 saniye beklemesi süresi vardır. 3 kere vurur ve oranı %115'dir. Eğer yatırılmış bir hedefe karşı uygulanır ise %50 daha çok vurur. Ayrıca %20 ihtimalle bleed de uygulayabilir.


  Butterfly Blow: 10 saniye bekleme süresi vardır. %69'luk bir oran ile hedefe 5 kere hızlıca vurur ve hedefi %12 ihtimal ile dull etkisi altında bırakabilir.


  -
  Soru: Neden Stealth Dagger kullanmıyorsun?


  Cevap: Stealth Dagger, görünmez iken aktifleşen gizli bir pasif yetenektir. Görünmezden çıkarken kullandığınız ilk fiziksel hasar uygulayan yeteneğe ya da düz vuruşa ek bir hasar ilave eder. 1v1 atarken Stealth kullanma şansınız yoktur ama tabii ki sinsi bir saldırıda bulunuyorsanız karşının durumunu daha da kritikleştirebilirsiniz.
  Soru: Zehir ve zehir pasiflerini neden kullanmıyorsun?


  Cevap: Magic özellikleri ile zehir direnci %80'e kadar çıkarılabilir. Karşınızdaki rakip Cleric ise %100'ü bulur ve zehir uygulamanız imkansız olur. %100 olmasa bile zehirdeki DoTun hasarı anında uygulanmaz ve o sıraya kadar pill kullanarak silinir.
  Soru: Neden crossbow kullanmıyorsun?


  Cevap: Rogue Warlock hedefi tek büyük bir darbede ya da kombo zincirinde hiç duraksamadan öldürmeye yöneliktir. Crossbow kullanan Rogueların temel amacı hedefi yere yatırıp Mortal Wounds ile bitirmeye yöneliktir ve daha çok Rogue/Clericlerde ya da Warrior/Roguelarda görülür. Warlockda zaman kaybıdır.
  Soru: Neden Medical Raze de uygulamıyorsun?


  Cevap: Medical Raze hedefin büyü defansını düşürür. Hasarın kaynağı fiziksel yeteneklerden geldiği için etkisi yoktur. Tek kullanım yeri eğer hedef sürekli DeBufflarınızı siliyor ise, işini zorlaştırma amaçlı kullanılabilir.
  Soru: Reflect açmamı istemiyorlar. Nasıl başa çıkıyorsun?


  Cevap: Sınıfınız sunduğu her şeyi PvP'de kullanabilirsiniz. Warrior/Cleric iseniz bless ve skinleri de açabilirsiniz. Karşı tarafın herhangi bir şekilde itirazı olamaz. İtiraz ediyorsa o şahıs için uğraşmaya hiç değmez.

  İtiraz edilebilecek tek şey her ne kadar bariz olsa da zerk, aktif devil yeteneği ve scrollardır.
  Soru: DeBuffların bekleme süresi çok uzun ve arayı dolduracak bir şey bulamıyorum. Ne yapabilirim?


  Cevap: Maskelerin bir diğer özelliği de o canavarın yeteneklerini de kullanıyor olması. Job Temple'da çeşitli DeBufflar uygulayan canavarların maskelerini toplayabilir ve el çabukluğu ile düz vurmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede aradaki boşluk da dolar.  PvP Rotasyonu


  Önce DeBuff ve DoTlarımızı atmamız gerektiği için başlar başlamaz Reflect yeteneğimizi kullanıyoruz ve bu sayede hedefin bodoslama saldırılarını önlüyoruz.


  Disease tuttuğu gibi önce Decayed, sonra da Curse Breath atın. Animasyonlar arasındaki geçiş yüzünden önce Decay atılmalıdır. Curse Breath atarsanız 0.4 saniye kadar bir duraksamanız olacak.


  İki DoTu attıktan hemen sonra öncelikle Impotent'i, sonra da durum neyi gerektiriyorsa onları atın.
  Eğer Disease tutmamış/silinmiş ise, bekleme süresi yenilene kadar hedefi stunlamaya çalışın ve yenilendiğinde tekrar Disease deneyin.  Disease tuttuğu zaman Raze serisini uygulamaya başlayın. Seri bittikten sonra Bloody Trap ve Sleep atın.

  Trap ve Sleep kombosu sayesinde hedef, Trap patlayana kadar uyanamaz. Bu bazen 3 saniye kadar sürer, bazen ise 10.  Trap&Sleep kombosu işe yaramıyorsa stun deneyin. Stun ya da sleep kombosu tutana kadar Warlock'dan çıkmayın ve rotasyonu tekrarlamaya devam edin.  Stun ya da Sleep kombosu tuttuğu zaman hemen Dagger Desperate açın ve yüzdesi yüksek olan yetenekleri kullanın.


  DİKKAT


  Eğer rakibiniz Warrior ise ve siz Dagger Desperate açtığınızda kuşandığı silah 2H Sword ise büyük yüzdeli yetenekleri kullanmaktan kaçının. 2H'nin pasif serisinde fiziksel reflect vardır ve yüksek yüzdeli vuruşunuz kritik giderse ve Warrior'ın reflecti tutarsa ikiniz de ölürsünüz. Aynı anda ölünen PvPlerde beraberlik söz konusudur. O yüzden yansımasının sizi de tek seferde öldürmeyeceği yetenekleri tercih edin.


  Eğer rakibiniz CH ise duvarını kırmak zorundasınız. Duvarlar CClere ve DeBufflara karşı savunmalıdır ve kırmadan Warlock eylemlerine geçemezsiniz. Buz duvarı fiziksel hasar ile kırılabilirken alev duvarı büyü hasarı ile kırılabilir.
  Konu Rogue tarafından (27.Şubat.2019 Saat 21:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: İyileştirmeler.

 2. #2
  JoySro Baronet
  Üyelik tarihi
  19.Ocak.2019
  Mesajlar
  882
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  Rogue
  Ünvan
  [Baronet]
  Level
  106
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  -
  Bugün yayın yaparken karşıma AllienceX çıktı(Rank 1) ve chatte tartışılan bir konu kanıtlanmış oldu. R/W'nin herkese tek atabileceğinden bahsediyordum ve adam kanıt istiyordu(division decay vb açıklamama rağmen), bu da güzel bir kanıt oldu.

  Not: Videodaki kanıt Rogue Warlock'un, özellikle benim gibi itemlere sahip birinin bile Rank 1'deki adama tek atabileceğini kanıtlama amaçlıdır. Söz konusu durum karşı tarafı AFK iken kesmek değildir. Konu sadece böyle itemlere sahip birine Rogue Warlock'un neler yapabileceği.

  https://clips.twitch.tv/FancyExcitedNostrilPraiseIt

 3. #3
  Yeni Oyuncu
  Üyelik tarihi
  14.Temmuz.2018
  Mesajlar
  16
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Petra
  Nick
  AllianceX
  Ünvan
  -
  Level
  80
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  Fight4Hon0r
  Alıntı Rogue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bugün yayın yaparken karşıma AllienceX çıktı(Rank 1) ve chatte tartışılan bir konu kanıtlanmış oldu. R/W'nin herkese tek atabileceğinden bahsediyordum ve adam kanıt istiyordu(division decay vb açıklamama rağmen), bu da güzel bir kanıt oldu.

  Not: Videodaki kanıt Rogue Warlock'un, özellikle benim gibi itemlere sahip birinin bile Rank 1'deki adama tek atabileceğini kanıtlama amaçlıdır. Söz konusu durum karşı tarafı AFK iken kesmek değildir. Konu sadece böyle itemlere sahip birine Rogue Warlock'un neler yapabileceği.

  https://clips.twitch.tv/FancyExcitedNostrilPraiseIt

  Aslında bunu pvp şeklinde yaparsak insanlar warlockun nasıl bi build olduğunu daha geniş detaylı görmüş olur

 4. #4
  JoySro Baronet
  Üyelik tarihi
  27.Haziran.2018
  Mesajlar
  409
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  SINNER
  Ünvan
  [Baronet]
  Level
  108
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  -
  Alıntı Rogue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bugün yayın yaparken karşıma AllienceX çıktı(Rank 1) ve chatte tartışılan bir konu kanıtlanmış oldu. R/W'nin herkese tek atabileceğinden bahsediyordum ve adam kanıt istiyordu(division decay vb açıklamama rağmen), bu da güzel bir kanıt oldu.

  Not: Videodaki kanıt Rogue Warlock'un, özellikle benim gibi itemlere sahip birinin bile Rank 1'deki adama tek atabileceğini kanıtlama amaçlıdır. Söz konusu durum karşı tarafı AFK iken kesmek değildir. Konu sadece böyle itemlere sahip birine Rogue Warlock'un neler yapabileceği.

  https://clips.twitch.tv/FancyExcitedNostrilPraiseIt
  Yani olay tek atabilmekse evet haklısın warlock/rogue class ı herkeze ve her iteme tek atabilme özelliğine sahip bir class.
  Fakat olay pwp boyutuna taşındığı zaman sanırım damage vurmadan ölücektir.
  Once you see him, nothing can save you.

 5. #5
  JoySro Baronet
  Üyelik tarihi
  19.Ocak.2019
  Mesajlar
  882
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  Rogue
  Ünvan
  [Baronet]
  Level
  106
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  -
  Alıntı SINNER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yani olay tek atabilmekse evet haklısın warlock/rogue class ı herkeze ve her iteme tek atabilme özelliğine sahip bir class.
  Fakat olay pwp boyutuna taşındığı zaman sanırım damage vurmadan ölücektir.
  Evet, yorumda da belirttiğim gibi olay sadece R/W'nin çıkarabileceği hasarı gösteriyor.
  Normal şartlarda bendeki set ile PvP yapsak bunu sergilemem imkansıza yakın olur.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
JoySro Online, Aralık 2011 tarihinde açılmış olup, 7 senedir kesintisiz yayındadır. Tek server ile başladığı hizmet hayatını 2 ve 3. serverlarını açarak devam ettirmiştir. Şu anda HAZAR, MİTRA ve PETRA olmak üzere 3 farklı CAPte sunucularla siz değerli oyuncularına hizmet vermeye devam etmektedir.
Bizi Takip Edin

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0