Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree9Likes

Konu: Petra - İyileştirme ve Dengeleme Güncellemesi

 1. #1
  JoySro GM Ekibi [GM] Olmega - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  18.Ocak.2018
  Mesajlar
  645

  Petra - İyileştirme ve Dengeleme Güncellemesi
  Merhaba Değerli JoySro Oyuncuları;

  JoySro Petra sunucusu bildiğiniz üzere 19 Mayıs 2018'de kapılarını maceraya açmış ve uluslararası platformda adını sükse yaparak duyurmuştur. Petra sunucusu bildiğiniz üzere iSro sistem ve emek sunucusu mantalitesi üzerine kurulmuş ve bu olgusuyla Türkiye başta olmak üzere Dünya üzerinde Çin, Rusya ve bir çok Avrupa ülkesinden uluslararası oyunculara kapılarını açmış ve bu maceranın evrensel şekilde ilerlemesine olanak sağlamıştır.

  Petra'da zaman zaman yenilikler yapmayı ve bu yenilikleri belirli sezonlar halinde sizlere sunmayı planlıyoruz. Bu kapsamda sezon çalışmaları ile her yeni sezonda oyuna yeni heyecanlar katılacağını bildirmek isteriz. Oyuncu meclisi kapsamında guild masterlarımız ile Discord kanalımız üzerinden yaptığımız toplantı kapsamında aldığımız geri dönüşleri planlı bakımlar halinde oyuna entegre edilmeye çalışılacaktır.

  Petra ile çok daha keyifli bir maceraya yelken açacağımız yeni bir iyileştirme ve dengelemeye ihtiyaç duyulmuş, bu kapsamda aşağıda belirtilen iyileştirme ve dengeleme çalışmaları yapılmıştır.

  Ayrıca Petra'ya heyecan katmak adına bu güncelleme ile birlikte Battle Arena sistemi oyuna dahil oldu.

  İyileştirme Güncellemesi Yama Notları

  # Oyun İçi Enflasyon ve Devalüasyon Kontrol Çalışmaları

  1 ) Lucky Powder Fiyatı Yükseltildi
  Oyunda var olan mevcut fazla goldu ortadan kaldırmak ve oyun dengesini sağlamak adına Lucky Powder'ın fiyatı yükseltilerek Alchemy ticaretindeki denge kurulması hedeflendi ve Lucky Powder fiyatı 65.000 Gold olarak revize edildi.

  2 ) Droplarda Düşüş Yapıldı
  Özellikle elixir başta olmak üzere Stone ve bazı fazla drop oranı bulunan itemlerde drop oranı düşürüldü. Bu sayede Elixir ve Stone'ların değeri artmış ve piyasa dengelemesi hedeflenmiş olacaktır.

  3 ) Güven Taşı "JoySro Special Shop" NPC'sine Gold ile de Eklendi
  İtem ve karakter satışları esnasında alınması gerekli olan Trust Stone (Güven Taşı) Item Mall'dan sonra, JoySro Special Shop'a 100m satış fiyatı ile eklenmiştir.

  4 ) Job Penalty ve Guild Cezası Silme Scroll'u Fiyat Değişikliği Yapıldı
  JoySro Special Shop'ta satılan ve oyunda taktiksel bir hamle olarak kullanılmaya başlanan ve bazı dengesizliklere olanak sağlayan Job / Guild cezası silme scrollu fiyatı değiştirilerek yükseltildi. Scroll'un fiyatı 1b olarak değiştirildi.


  # Oyun İçi Taktiksel ve İşleyiş Değişiklikleri

  1 ) Reverse Süresi Değiştirildi
  Reverse kullanımı oyunda oldukça kolaylık sağlamakta ve bazende bu haksız rekabete olanak sağlamaktaydı. Özellikle kervan çekimi esnasında oldukça can sıkıcı bir hal olan Reverse kullanımına süre eklenerek, bir defa kullandıktan sonra 60Sn. Bekleme süresi getirildi.

  2 ) Trade Petlerin HP'leri Yükseltildi
  Kervan esnasında oldukça yoğun Thief ve Hunter spawnı meslek sahibi oyuncularımızın canını fazlasıyla sıkmakta ve oyuncularımızdan çok fazla şikayet gelmekteydi. Bu kapsamda Item Mall'da satılan tüm Trade petlerin canları yükseltilerek daha fazla defansa sahip olmaları sağlandı. Kervan çekmek artık eskisine oranla daha kolay ve keyifli olacak.

  3 ) Purficiation Pill Kullanım Süresi Azaltıldı
  Purificiation Pill'in kullanımından sonra olan bekleme süresi 20 Saniyeden, 10 Saniyeye düşürülerek taktiksel bir değişiklik yapıldı.

  4 ) Snow INT Sınırı Yükseltildi
  Bazı STR Karakterli oyuncular tarafından kötüye kullanım yapılarak karakterlere INT verilip, Snow açılmasına olanak sağlanıyordu. Bunun önüne geçebilmek adına Snow için ihtiyaç duyulan INT Sınırı yükseltildi. 250 INT'e sahip olmayan oyuncular bundan böyle Snow açamayacak. Bu çalışma kapsamında oyunda bazı oyuncuların bug yapmalarını önlemek adına güncelleme sonrasında sunucudaki tüm karakterlerin Snow skilleri sıfırlanmış olup, sıfırlama sonrasında skillden gelen tüm SP ler karakterlere iade edilmiştir. INT Karakterler güncelleme akabinde tekrar sorunsuz şekilde snow skillerini açabilirler.

  5 ) Special Trade Saatlerinde Değişiklik
  Kervan için en verimli zaman dilimi olan Special Trade saatlerinde değişiklikler yapılarak, Special Trade zamanları arttırıldı. Bundan böyle Special Trade kervan saatleri 09:00, 13:00, 17:00, 21:00, 02:00 olarak değiştirildi.

  6 ) Kervan Kar Oranları Değişti
  Kervan kar kazançlarında iyileştirme yapıldı. Bu sayede kervanlar artık daha karlı olacak!

  # Görsel Değişiklik

  1 ) Dress Listesi Güncellendi
  Her güncellemede geleneksel olarak yaptığımız Item Mall'da satışa sunulan dress listesini bu güncellemede de değiştiriyoruz. Yeni dressleri Item Mall'dan temin edebilirsiniz.

  # Yeni Bir Heyecan Doğuyor! Battle Arena!

  1 ) Battle Arena Oyuna Dahil Oldu
  Petra'ya heyecan katmak adına bu güncelleme ile birlikte Battle Arena sistemi oyuna dahil oldu. Battle arena bilindiği üzere çeşitli modlarda PvP savaş modu üzerine kuruludur.


  • Battle Arena Nedir?

  Battle Arena oyuncuların kolayca katılıp keyfini çıkarabileceği bir takım savaşı sistemidir. 8'e 8 ila 32'ye 32 kişilik savaşlara olanak veren küçük ila orta ölçekli bir PvP sistemidir. Oyunculara ödül olarak beceri tecrübe puanları ve Akçe verilir; Akçe ile çeşitli silk itemler alabilirsiniz.

  • Random Arena

  - Oyuncular bireysel olarak savaş için başvurabilir ve oyun başladığında otomatik olarak Mavi ve Kımız olmak şartıyla iki takıma ayrılırlar.
  - Takımlar savaş için başvuran tüm karakterlerin en yüksek karakter seviyesine bağlı olarak ayrılır.
  - Savaşın büyüklü varsayılan olarak 8'e 8, minimumu da 4'e 4'tür.
  - Random Arena için level sınırı 80'dir.
  - Arena Ödülü : Kazanan 5 , Kaybeden 1 Akçe olarak belirlenmiştir.

  • Party Arena

  - Oyuncular istedikleri gibi bir savaş parti düzenler. Yalnızca parti lideri savaş için başvurabilir.
  - Partiler, üye sayısına bakılmaksızın en yüksek seviyeli parti üyesine bağlı olarak Mavi veya Kırmızı olarak gösterilir.
  - Party Arena için level sınırı 80'dir.
  - Arena Ödülü : Kazanan 5 , Kaybeden 1 Akçe olarak belirlenmiştir.

  • Guild Arena

  - Yalnızca guild lideri savaş için başvurabilir.
  - Guild lideri savaş için başvururken Guild Üyeleri penceresinden 15 taneye kadar guild üyesi seçebilir.
  - En yüksek seviyeli guild üyesine bağlı olarak takımlar Mavi veya Kırmızı olarak gösterilir.
  - Maksimum 16'ya 16.
  - Guild Arena için level sınırı 80'dir.
  - Arena Ödülü : Kazanan 5 , Kaybeden 1 Akçe olarak belirlenmiştir.

  • Job Arena

  - Hunter ve traderler thieflerle savaşır. Oyuncular Job Suitlerini giyerken bireysel olarak savaş için başvurabilir.
  - Oyuncular savaşa katılmak için başvuran en yüksek seviyeli karakterlere bağlı olarak iki takıma ayrılırlar.
  - Savaş maksimum 32'ye 32 ve minimum 4'e 4 katılımcı kayıt olduğunda başlar.
  - Job Arena için level sınırı 80'dir.
  - Arena Ödülü : Kazanan 5 , Kaybeden 1 Akçe olarak belirlenmiştir.


  2 ) Yeni Para Birimi "Akçe" Oyuna Entegre Edildi
  Akçe'yi yalnızca Battle Arena'dan elde edebilirsiniz. Battle Arena'da kazanan oyuncuya 5 Akçe, kaybeden oyuncuya 1 Akçe olarak ödül verilmektedir. Akçe'yi şuan için sadece Battle Arena Market'de kullabilirsiniz. İleride gelecek güncellemeler ile Akçe'nin kullanım yerleri çeşitlendirilecektir.


  Kazandığınız Akçe'ler ile alışveriş yapıp, başta silk item olmak üzere bir çok itemi buradan satın alabilirsiniz.

  3 ) Battle Arena Market!
  Kazandığınız Akçe'ler ile alışveriş yapıp, başta silk item olmak üzere bir çok itemi buradan satın alabilirsiniz.

  Güncelleme Tarihi ve Saati: 28.07.2018 - 13:00
  Tahmini Bakım Süresi: 2(iki) Saat  -------------------------------------

  FOR ENGLISH

  Petra - Optimization and Balancing Update


  Hello Dear JoySro Players;

  As you know, JoySro Petra opened the doors to the adventure on May 19, 2018 and announced his name on the international platform.Petra as you know server ISRO system and labor server based on the mentality of China and the world, especially in Turkey with this case, Russia has opened its doors to international players in many European countries and has enabled this adventure of a universal way to progress.

  We plan to innovate at Petra from time to time and plan to present these innovations to you in certain seasons.In this context, we would like to inform you that every new season will add new excitement to the game.Within the scope of the cast member, we will try to integrate our guild masters into our game with planned maintenance in the scope of our meeting which we made through our Disc channel.

  When we sail into a much more pleasant adventure with Petra we needed a new healing and balancing, and the following healing and balancing works were carried out.

  It was also included in the Battle Arena system with this update to add excitement to Petra.

  Improvement Update Patch Notes

  # In-Game Inflation and Devaluation Control Studies

  1) Lucky Powder Price UpgradedThe price of Lucky Powder was raised to eliminate the existing excess of the current score, and to stabilize the game, aiming to establish a balance in the Alchemy trader and the Lucky Powder price was revised to 65,000 Gold.

  2) Droplard droppedThe drop rate was reduced especially for items with Stone and some excess drop rates, especially elixir.In this way, the value of Elixir and Stone will be increased and market balancing will be targeted.

  3) Trust Stone Added to "JoySro Special Shop" NPC with GoldAfter the Trust Stone (Trust Stone) Item Mall that needs to be taken during item and character sales, JoySro Special Shop is added to the 100m selling price.

  4) Job Penalty and Guild Pen Delete Scroll Scroll Price ChangeThe Job / Guild penalty, which is being sold at the JoySro Special Shop and is being used as a tactical move in the game and allowing some imbalances, has been upgraded by changing the price of the wiping scrolls.The price of the scroll has been changed to 1b .


  # In-Game Tactical and Operational Changes

  1) Reverse Time ChangedThe use of Reverse was quite easy to play, and at some point it provided the opportunity to make unfair competition.Especially during the caravan shooting is a very annoying situation to add time to use Reverse, once you use 60Sn.Waiting time was brought.

  2) Trade pets' HP's have been upgradedThe Thief and Hunter spawn during the caravan is quite busy, and the players are overwhelmed by the profession and the players complain too much.In this context, all trade pets sold in the Item Mall have to be upgraded to have more defenses.It will be easier and more enjoyable to take a caravan than it was before.

  3) Purficiation Pill Use Time ReducedThe waiting period after the use of the Purificiation Pill was reduced from 20 to 10 seconds, a tactical change was made.

  4) Snow INT Limit UpgradedAbused by some STR players, INT was given characters, allowing Snow to open.In order to be able to avoid this, the INT Limit needed for Snow was raised.Players who do not have 250 INT will no longer be able to Snow.In order to prevent some players from bugging in the scope of this study, after updating all the characters in the server have been reset to the Snow skill and all SPs coming from the skill have been returned after the reset.INT After updating the characters, they can open the snow skill again without problems.

  5) Change in Special Trade HoursSpecial Trade times have been increased by making changes in special trade hours, which is the most productive time slot for caravan.From now on the Special Trade caravan hours were changed to 09:00, 13:00, 17:00, 21:00, 02:00 .

  6) Caravan Profit Rates Have ChangedImprovements were made in caravan profit gains.On this count, the caravans will now be more profitable!

  # Visual Change

  1) Dress List UpdateWe also change the dress list for sale in the Item Mall that we traditionally make every update in this update.New dresses can be obtained from the Item Mall.

  # A new excitement is happening!Battle Arena!

  1) Included in Battle Arena GameIn order to add excitement to Petra, Battle Arena system was included with this update.The battle arena is based on the PvP battle mode in various modes as is known.


  • What is Battle Arena?


  Battle Arena is a battle system where players can easily join and enjoy.Is a small to medium-sized PvP system that allows 8 to 32 wars from 8 to 8.Players are awarded Skill experience points and Prizes as rewards;You can get various silk items with puffs.


  • Random Arena


  - Players can apply for battle individually, and when they start the game, they are automatically separated into two sets, one being Blue and the other being KIMIS.
  - Teams are allocated based on the highest character level of all characters applying for battle.
  - The size of the battle is 8 by 8 by default and 4 by 4.
  - The level limit for Random Arena is 80.
  - Arena Award: Winner 5, Lost 1 Akçe.


  • Party Arena


  - Players arrange a battle party as they want.Only the party leader can apply for war.
  - Parties are shown as Blue or Red, depending on the highest level party member, regardless of the number of members.
  - The level limit for Party Arena is 80.
  - Arena Award: Winner 5, Lost 1 Akçe.


  • Guild Arena


  - Only guild leaders can apply for war.
  - The guild leader may choose up to 15 guild members from the guild members' window while applying for a war.
  - Teams are shown as Blue or Red depending on the highest level guild member.
  - Maximum 16 to 16.
  - The level limit for Guild Arena is 80.
  - Arena Award: Winner 5, Lost 1 Akçe.


  • Job Arena


  - Hunters and traders battle with thiefs.Players can apply for battle individually when wearing Job Suits.
  - The players are divided into two sets depending on the highest level characters who are invited to join the battle.
  - The battle starts with a maximum of 32 and a minimum of 4 when 4 participants are registered.
  - The level limit for Job Arena is 80.
  - Arena Award: Winner 5, Lost 1 Akçe.


  2) New Currency "Akçe" Integrated into the Game
  You can only acquire Akçe from the Battle Arena.In the Battle Arena, the winner is given 5 prizes and the lost player is given 1 prizes.You can only use Akçe in Shooter Arena at Battle Arena Market.With future updates, Akçe's usage areas will be diversified.

  You can shop with the prizes you have earned and buy a lot of items here, especially silk items.

  3) Battle Arena Market!
  You can shop with the prizes you have earned and buy a lot of items here, especially silk items.

  Update Date and Time: 28.07.2018 - 13:00
  Estimated Maintenance Time: 2 (two) Hours


  Konu [GM] Readers tarafından (28.Temmuz.2018 Saat 12:47 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Yeni Oyuncu
  Üyelik tarihi
  13.Haziran.2018
  Mesajlar
  5
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Petra
  Nick
  RockNRolla
  Ünvan
  -
  Level
  63
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  -
  Pil süresi int charlar adına çok iyi olmuş.
  Yerinde bir karar fakat luck powder ile piyasadaki gold dengelenebilirmi?

  Trust stone eklenmesi pratik fakat piyasayı dengelecek kadar yeterlimi?
  Pill süresi değiştirilmemeli İnt charların bir avantajıdır ve pvpler daha hareketli geçicektir. neden diye sorarsanız Str charlar impo atarak int charları bitirebiliyordu bu yönden tam puan aldı benden.! Teşekkürler!
  [GM] Olmega likes this.

 3. #3
  JoySro Oyuncusu
  Üyelik tarihi
  24.Nisan.2018
  Mesajlar
  69
  Sonunda Arena geldi Hayırlı olsun
  [GM] Olmega likes this.

 4. #4
  Yeni Oyuncu
  Üyelik tarihi
  23.Temmuz.2018
  Mesajlar
  5
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Petra
  Nick
  BLack_SouL
  Ünvan
  -
  Level
  76
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  Fight4Honor
  Bende yapılan değişikleri çok doğru buldum. Teşekkürler JoySro-Petra <3
  [GM] Olmega likes this.

 5. #5
  Yeni Oyuncu
  Üyelik tarihi
  04.Temmuz.2018
  Mesajlar
  25
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Petra
  Nick
  Clieapto
  Ünvan
  -
  Level
  80
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  -
  Evet force kardeşlerimizi piste alalım şimdi impotent atıp kalkan elinde dolaşırlar artık

 6. #6
  Yeni Oyuncu
  Üyelik tarihi
  01.Haziran.2018
  Mesajlar
  15
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Petra
  Nick
  D1KK4T
  Ünvan
  -
  Level
  70
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  Justt0rmenT
  Harika oldu elinize sağlıkkkkk <3 ))))))))))

 7. #7
  Yeni Oyuncu
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2018
  Mesajlar
  2
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Petra
  Nick
  byAphro
  Ünvan
  -
  Level
  80
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  -
  Özellikle Purf Pill konusunda yapılan değişiklik bir hayli dengeleme getirecektir diye düşünüyorum . Diğer dengelemeler de gayet yerinde . Biraz geç kalınmış olsa da bir şeyler değişecektir server gidişatıyla alakalı . Teşekkürler JoySro.

 8. #8
  JoySro Oyuncusu
  Üyelik tarihi
  24.Mayıs.2018
  Mesajlar
  33
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Petra
  Nick
  __1ShoT__
  Ünvan
  -
  Level
  65
  Irk
  Çinli Çinli
  Guild
  INSURGENT
  Alanında Türkiye'nin en iyi programcıları sizdeymiş.
  Benimde Snow ile alakalı bir önerim var;

  Öyle 250 INT 500 int ile olacak şey değil... Yeni oyunculara ya str karakter açın yada başka sunucuda oynayın demekten başka bir manaya gelmez.

  int/str > 1.5 ise snow açabilsin.

  Örnek:
  20lv bir karakter... 39 int 39 str otomatik dağıtılacak. Kişi ise 19 x 3 = 57 stat point dağıtabilecek.

  96(int) / 39(str) = 2.46 > 1.5 (pure int) olduğu için bu karakter snow açabilsin.

  Diyeceksiniz ki bunu nasıl yaplım?

  Sisteminiz Client <=> Guard <=> Server şeklinde çalışıyor.
  Bu kontrolü Guard uygulamanızda çok rahat yapabilirsiniz.

  Eğer hakikaten alanında en iyi programcılar sizde ise, maksimum 2-3saatlik bir vaktinizi alır.

  Skill açmak istediğinde guard int/str oranından hesabını yapar ve koşul sağlanmıyorsa açmaz. Bu kadar basit...

 9. #9
  Tecrübeli Oyuncu
  Üyelik tarihi
  02.Haziran.2018
  Mesajlar
  131
  Karakter Bilgileri


  Sunucu
  Mitra
  Nick
  Poogle
  Ünvan
  -
  Level
  87
  Irk
  Avrupalı Avrupalı
  Guild
  Fight4Honor_
  Pvp turnuvasına son katılımlar beyler hadi seri ;
  - Petra - Büyük Ödüllü PvP Turnuvası
  [GM] Netekim likes this.

 10. #10
  JoySro GM Ekibi [GM] Readers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Ocak.2018
  Nereden
  Hotan
  Mesajlar
  2,197
  #SNOW Skilli Düzenlemesi - oyunda bazı oyuncuların bug yapmalarını önlemek adına güncelleme sonrasında sunucudaki tüm karakterlerin Snow skilleri sıfırlanmış olup, sıfırlama sonrasında skillden gelen tüm SP ler karakterlere iade edilmiştir. INT Karakterler güncelleme akabinde tekrar sorunsuz şekilde snow skillerini açabilirler.

  Yaptığınız işte başarılı olmak güzeldir, takip edilmek ve taklit edilmek ise muhteşemdir

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
JoySro Online, Aralık 2011 tarihinde açılmış olup, 7 senedir kesintisiz yayındadır. Tek server ile başladığı hizmet hayatını 2 ve 3. serverlarını açarak devam ettirmiştir. Şu anda HAZAR, MİTRA ve PETRA olmak üzere 3 farklı CAPte sunucularla siz değerli oyuncularına hizmet vermeye devam etmektedir.
Bizi Takip Edin

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0