Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree6Likes
  • 3 Post By [GM] Readers
  • 3 Post By Alazterbi

Konu: Petra - Maceranın Sonu

JoySro GM Ekibi [GM] Readers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hotan

Petra - Maceranın Sonu

Petra hikayesinin değerli savaşçıları merhaba!

Silkroad oyun döngüsünün en acımasız yönlerinden biri de bildiğiniz üzere oyun içi rekabetin kaybolması ve dolayısı ile sunucu oyun dengelerinin alt üst olmasıdır. Bu dengelerin bozulması sonucunda her sunucunun maalesef ki başına gelmesi kaçınılmaz olan oyuncu sayısında düşüş yaşanmış ve sunucu oyun heyecanı bakımından oldukça zedelenmiştir.

Onlarca kale savaşının, yüzlerce guild savaşının, binlerce PvP'nin verdiği savaş heyecanı ile Petra andaçlarına heyecan satırları birer birer yazılırken, rekabet ortamının ortadan kalkmasından sonra oyun heyecanı bitmiş ve oyun artık can sıkıcı bir hale gelmeye başlamıştır. Petra hikayesi ismine yakışır şekilde macera dolu bitmeli ve hikayenin finali mutlu bitmesi beklenmektedir. İşte tam da burada "Her güzel şeyin bir sonu olmalıdır" cümlesi Petra hikayesi için final sloganı olarak seçilmiş ve maceranın kapılarını bu slogan ile kapatmaya kararlaştırılmıştır.

Oyun heyecanını tüm sunucularımızda yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Herhangi bir sunucumuzdaki potansiyel düşüş oyuncularımızın sunucudan ziyade JoySro markasına olan bağlılığını sarsmakta ve oyuncularımızla yıllardır süre gelen birlik ve beraberliğimiz zedelenmektedir.

19 Mayıs 2018 Tarihinde kapılarını oyun severlere açtığımız Petra'da geçen 1 yılın sonunda her türlü güncelleme ve oyun dinamiği değişikliklerine rağmen oyun örgüsünde beklenen etki gözlemlenememiş, bu nedenle oyuncu sayısındaki düşüklük nedeni ile uzun süredir beklenen rekabet ortamı sağlanamamıştır.

Özellikle yaz mevsiminde rutin olarak yaşanan oyuncu potansiyelindeki düşüşten dolayı Petra online oyuncu grafiği ciddi oranda düşüş göstermiş ve oyun içerisinde şehirler maalesef ki yalnızca afk karakterler gözlemlenmiştir.

Bu nedenlerden dolayı Petra ileri ki günlerde açıklanacak olan net kapatılma gününe kadar Silk satışları ve üyelik alımları kapatılmıştır.

Macerada ilk günden bu yana bizleri yalnız bırakmayan siz değerli vefakar oyuncularımıza bir kez daha teşekkür eder, ailemizin diğer sunucularına kucak açarak beklediğimizi bildiririz. Her şey için sonsuz teşekkürler..

Oyuncularımızın mevcut hesaplarındaki silk'leri kullanmaları adına bu metin bir tebliğ niteliğindedir. Oyun kapandıktan sonra herhangi bir hak talebi kabul edilmeyecektir.

Yaptığınız işte başarılı olmak güzeldir, takip edilmek ve taklit edilmek ise muhteşemdir

JoySro Knight
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Petra
    Nick
    CGC
    Ünvan
    -
    Level
    80
    Irk
    Çinli Çinli
    Guild
    BestBrotherS
    İçerisinde silk, o kadar item bulunan charlar hakkında bir açıklama yapılmayacakmı?
    Emeğimiz, paramızın herhangi bir telafisi olmadan çöp olarak gidecek mi?
    Petra kapanıyorsa en azından petradaki itemler için olmasa bile silkler için Vesta'da veya diğer JoySro serverlerinde telafi amaçlı bir yardım olmayacakmı?
    Şahsım adına söylüyorum , 2,500tlden fazla para harcayarak yaptığım itemler var. Böyle kuru kuru kapanmasına, herhangi bir telafi olmadan kapanmasına içim razı değil.
    -------------------------------------------------------------------------------------

Şu anda bir Silkroad delisinin imzasına bakıyorsun farkında mısın?

JoySro Oyuncusu
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Mitra
    Nick
    FenomenGoriL
    Ünvan
    -
    Level
    83
    Irk
    Çinli Çinli
    Guild
    -
    JoySro Artık bitmiştir. Siz bu işi beceremeyecek ve emeklerimizin direk üstüne silgi çekeceksiniz öylemi ) Yazıklar olsun. O sw sizin yüzünüzden öyle. Server Açmaya ilgisizliğe oyuncu önerilerini dinlememeye devam edin.

Yeni Oyuncu
    Karakter Bilgileri

Sunucu
    Petra
    Nick
    Alazterbi
    Ünvan
    -
    Level
    64
    Irk
    Çinli Çinli
    Guild
    GoKTURKLER
    Gerçekten anlamıyorum,anlayamıyorum.

Gerçekleri görmek bu kadar mı zor ? İçinde bulunulan bu durumun idrak edilmesi için çok zeki bir insan olmayada gerek yok diye düşünüyorum.

Ne bekliyordunuz arkadaşlar ? Ya da ne olmasını umuyordunuz ?

Petra sonsuza kadar açıkmı kalacaktı ? Türkiye'de hatta Dünya'da açılan hangi server ilk açıldığından bu yana devamlılığını korududa bunu JoySro ekibinden bekliyorsunuz.

Ya da JoySro ekibi hangi server öncesi oyuncularına 'Serverımız hiç kapanmayacak' sözü veriyor ? Vermez,veremez. Ve adamlar her açtığı konuda private serverların gerçeğini oyuncularına sürekli anlatıp duruyor.

Oyuncu yoksa,kazanılan para yoktur.
    Para yoksa,server yoktur. Yani olay bu kadar basit.

Reklam reklam diye tutturuyorsunuz.Adamların zaten en büyük reklamı senelerce verdiği emeklerlerle oluşturduğu markaları.

Petrada ilk açıldığı zaman en az 3.000 oyuncu ile başlamadı mı ? Daha ne istiyorsunuz ? Oyuncular oyunu bırakıyorsa bu insanların suçu ne ? Her defasında konu üzerine konu açıp bu insanların yaptığı işleri lekeliyorsunuz.

Server açıldıktan sonra neden reklamlarına devam etmiyor diye de sorabilirsiniz. Arkadaşlar private server açıldıktan en fazla 2 ay sonra reklam işi biter.İsterse Recep Tayyip Erdoğan ulusal kanalda 'JoySro,Petra isimli server açmış,gidin başlayın' diye halka seslensin,inanın bana o zaman bile kimse başlamaz.(Şahsen ben başlamam )

Hiç bir oyuncu 2 aylık bir servera başlamaz.Başlayanda oyunu sadece keyif için oynayan,oyunda başarılı olmasının pek önemi olmadığını düşünen çoluk çocuk tayfadır.Ya da binlerce lira verip anında diğer oyunculardan item satın alan zengin kesim.

Yani anlayacağınız yapmayın böyle.Ben bu yazdıklarınızı okuyunca üzülüyorum.

JoySro zaten kalitesiyle oyuncu kitlesiyle bizlere bir sene bile olsa Silkroad'dan keyif alma imkanı veriyor.

Bakın şimdi Vesta açılıyor.Ben başlayacağım belkide en az 1.000 TL para harcayacağım. Fakat en fazla 2 sene sonra kapanacağının bilincindeyim.
    Ben 1.000 TL para harcadım diye bu adamlardan para kazanmamaya başlayan bir server için; neden kapandı,ben para yatırdım diye hesap soramam ki..

Private serverların kaderi bu.

İsterseniz gidin başka private serverlardan oynayın.Adamların serverları en fazla 3 ay sürüyor.

Ya da gidin İSRO'da her ay sadece Pre'ye 150 TL verip oynayın karar sizin.

Ama gelipte oyun kalitesinin harika olduğu,oyuncularıyla sürekli ilgilenenen,açtığı her serverın en az 1 sene ömrü olan ve serverlarını kapatmamak için ellerinden geleni yapan kişileri böyle karalamayın lütfen.

Evet son olarak Vesta 20 Temmuzda açılıyor ve ben başlayacağım.

Biliyorum ki en fazla 2 sene sonra server kapanacak ya da oyuncu sayısı düşecek.Ve ben bunu bilerek başlıyorum.Bu 2 senelik süredede alabildiğim keyfi alacağım.Ve sonra başka bir maceraya yelken açacağım.

İmza: MantıklıSilkroadOyuncusu